lazertedavisi.gen.tr https://www.lazertedavisi.gen.tr Lazer Tedavisi, Hastalıkların Lazer Tedavileri tr-TR hourly 1 Copyright 2020, lazertedavisi.gen.tr Sat, 18 Jun 2016 00:00:00 +0000 Tue, 25 Feb 2020 00:00:00 +0000 60 Hemoroid Lazer Tedavisi https://www.lazertedavisi.gen.tr/hemoroid-lazer-tedavisi.html Mon, 26 Nov 2018 07:17:31 +0000 Hemoroid Lazer Tedavisi; Hemoroid lazer tedavisi hem rahat uygulanan hemde kolay uygulanan bir tedavi şeklidir. Hemoroid laze tedavisinde yaş sınırı yoktur. Hemoroid lazer tedavisi sonrası enfeksiyon riski yoktur. Hemoroid lazer tedav Hemoroid Lazer Tedavisi; Hemoroid lazer tedavisi hem rahat uygulanan hemde kolay uygulanan bir tedavi şeklidir. Hemoroid laze tedavisinde yaş sınırı yoktur. Hemoroid lazer tedavisi sonrası enfeksiyon riski yoktur. Hemoroid lazer tedavisi beş veya ön dakika süren bir işlemdir. Hemoroid lazer tedavisinde iş  gücü kaybı olmaz. Hemoroid lazer tedavisinde kanama olmaz. Hemoroid lazer tedavisinde ağrı yok denecek kadar azdır. Hemoroid lazer tedavisinde anestezi ihtiyacı olmamaktadır. Hastada dışkı veya gaz kaçırma problemi yaşanmaz. Makat bölgesinde herhangi bir hasar oluşmaz. Hemoroid lazer tedavisinde hastaya lavman yapmaya gerek yoktur. Hemoroid lazer tedavisinde işlem sonrası hastanede kalmaya gerek yoktur. Hemoroid lazer tedavisinden sonra eğer basur tekrarlar ise yine Hemoroid lazer tedavisi yine uygulanabilir. Kanama varsa kanamayı da durdurur.  

Hemoroid Lazer Tedavisinin Kullanıldığı Durumlar; 
 • Birinci ve ikinci derecede olan basurları tedavi etmek için. Birinci ve ikinci derecede ki basurlarda dışarı sarkan memeler yoktur. Lazer içerideki memeleri söndürür  ve pıhtılaşma yapılarak tedavi yapılır.  Lazer kızıl ötesi bir ışınıdır.
 • Üçüncü ve dördüncü derecede ki basurları ameliyat sırasında kesmek için kullanılır. Doktor bu basurlarda neşter yerine lazer yöntemini kullanır. Lazer ile yüksek ısı ışın verilerek memenin kesme işlemi yapılır. Lazer ile kesmede kanama daha az olur. Fakat daha sonra neşter oranla daha fazla şişlik olur. Hemoroidi lazer ile kesme işlemi sonrasında makat ta darlık olma ihtimali maalesef neştere göre daha fazladır. Kaslar neşterle yapılan göre daha çok gerilebilir.
Hemoroid Lazer TedavisiHemoroid Lazer Tedavisinde Kullanılan Teknik; 

Yüksek ısıda ki kızıl ötesi ışınları hemoroid memesinin olduğu yere odaklayarak, memenin büyüklüğüne göre ısının oranını ayarlayarak yapılan tedavi işlemidir.  Hemoroid lazer tedavisinde yakılan meme yavaş yavaş yok olur ve yerini sağlam alır. Lazer aletinin lambasının ürettiği yüz elli watt ışık cam çubuk aracılığı ile basar memesinin en hassas olduğu noktaya hedef alınır. Memenin en hassas noktasına verilen yüz elli watt lık ısı ile badur memesinin iki, dört milimetre derinliğine kadar sonrasında yüz seksen dereceye varan ısı ile bir yerde memeye pişirme işlemi yapılır. Lazer memenin altı milimetre ye kadar olan alanını yakar. Basur memesi altı milimetre den büyük ise lazerle iki üç kez işlem yapmak gerekir. Genelde lazer tedavisi tek seansta yeterli olur. Yapılan lazer tedavisi yetersiz gelir ise iki ay sonra tekrar lazer uygulanabilir. Hemoroid lazer tedavisinin ikinci veya üçüncü uygulaması çok ender olur. Hemoroid lazer tedavisi ilk sefer uygulandığında işlem üç veya dört dakika sürmektedir. 

Hemoroid lazer tedavisi hastaneye göre değişmekle birlikte hastanın sağlık güvencesi var ise sekiz yüz kırk liradır.  Hastanın sağlık güvencesi yok ise bin altı yüz liradır. Hemoroid hastalığından muzdarip olan kişiler bu şekilde tedavi olabilirler. 

Sağlıklı günler. 
]]>
Excimer Lazer Tedavisi https://www.lazertedavisi.gen.tr/excimer-lazer-tedavisi.html Mon, 26 Nov 2018 22:50:23 +0000 Excimer Lazer Tedavisi, görme bozukluğu olan uygun şartları teşkil eden hastalara uygulanan bir tedavi yöntemidir. 1960 yıllardan beri tüm dünyada uygulanan bu yöntem yaklaşık yirmi yıldır ülkemizde de uygulanmaktadır. Son dere Excimer Lazer Tedavisi, görme bozukluğu olan uygun şartları teşkil eden hastalara uygulanan bir tedavi yöntemidir. 1960 yıllardan beri tüm dünyada uygulanan bu yöntem yaklaşık yirmi yıldır ülkemizde de uygulanmaktadır. Son derece kolay ve sonuçları gayet başarılı bir yöntem olmakla beraber excimer lazer tedavisi uygulamasına kişinin uygun olup olmadığına bir göz doktoru karar vermelidir. Tedavi sonrasında gözde numara kalacak ya da herhangi bir komplikasyon gözlenecek ise hekim excimer lazer tedavisi önermez.

Excimer Lazer Tedavisi Kimlere Uygulanabilir
 • 18 yaşın üzerinde gözlük veya lens kullanılıyor ise,
 • 10 numaranın üzerinde miyoplarda,
 • Son bir yılda 0.50 diyoprıden az gelişim olmuş ise,
 • Hipermetropta 4 numaraya kadar,
 • Astigmatta 6 numaraya kadar,
 • Kornea da kalınlık tespit edilir ise,
 • Diyabet, romatizma,  gibi hastalıklar var ise,
 • Herhangi başka sistematik bir göz hastalığı yok ise excimer lazer tedavisi uygulanabilir.
Excimer lazer tedavisi, uygun ortamda doğru hekim ile yapılırsa son derece güvenli bir tedavi yöntemidir. Excimer lazer tedavisinden sonra göz derecesinde ilerleme olmaz ve gözlük lens gibi malzemeler kullanımına gerek kalmaz. Excimer lazer tedavisi, yaklaşık 5-10 dakika içinde yapılan kolay bir uygulamadır. Önemli olan yetkin bir hekim ile uygun hastane koşulları altında yapılmasıdır. Klinik ortamının son derece hijyenik olması ve uzman ekiple çalışılması önemlidir. 

Excimer lazer tedavisi ilerleyen yıllarda katarakt oluşmasını engellemez, eğer yıllar içinde katarakt dokusu oluşur ise, katarakt ameliyatı olmaya engel değildir. Bilinenin aksine excimer lazer tedavisi çok pahalı bir tedavi değildir. Yıllar içinde harcanacak gözlük lens ve bakım masrafları düşünülürse tedavi olup hem günlük hayatta daha rahat etmek hemde bu masraflardan kurtulmak daha mantıklıdır.

Excimer Lazer TedavisiExcimer Lazer Tedavisi Sonrası Hayat Nasıl Değişir

Excimer lazer tedavisinden sonra kişinin günlük hayatı daha kolaylaşır ve gözlük lens kullanımına gerek kalmadığından daha rahat hareket etme ve hayata katılma olanağı sağlar. Önceki hayatında spor yapmaktan veya doğa sporlarından kaçınan kişiler artık buna gerek duymaz ve gayet rahat her türlü aktiviteye katılabilirler. Yağışlı havalarda görüş kaybı yaşamaya gerek olmadan her türlü dış aktiviteye katılımda bir sorun olmaz. Excimer lazer tedavisi yaşam kalitesini yükseltir ve daha konforlu bir görüş sağlar.
]]>
Lazer Tedavisi Fiyatları https://www.lazertedavisi.gen.tr/lazer-tedavisi-fiyatlari.html Tue, 27 Nov 2018 13:47:04 +0000 Lazer Tedavisi Fiyatları, Lazer tedavisi tıpta pek çok hastalığın tedavisinde kullanıldığı gibi günümüzde istenmeyen tüylerden arınmak isteyenler için kalıcı çözümler sunan ve çok popüler olan bir yöntemdir. Lazer teda Lazer Tedavisi Fiyatları, Lazer tedavisi tıpta pek çok hastalığın tedavisinde kullanıldığı gibi günümüzde istenmeyen tüylerden arınmak isteyenler için kalıcı çözümler sunan ve çok popüler olan bir yöntemdir. Lazer tedavisi için bazı soruların kafa karıştırdığı bilinmektedir. Kişi kalıcı lekelenmelerin olmasından, vücuda bir zararı olup olmamasından, tedavi sonrasında tekrar kıllar aktifleşir mi ya da lazer tedavisi fiyatları ne kadardır şeklinde sorularla karşılaşılmaktadır.  

Lazer Tedavisi FiyatlarıLazer Tedavisi Fiyatları Nasıl Değerlendirilir

Öncelikle kişinin lazer tedavisine başlamadan önce kafasının rahat olması ve ileride sorun yaşamaması adına bu soruların cevaplandırılması gerekmektedir. Lazer tedavisi ağda, krem ya da diğer yöntemlere göre daha maliyetlidir. Fakat size kalıcı bir tedavi sağladığı için uzun vadede aslında daha avantajlı olmaktadır. Özellikle yaz aylarında bu avantajı daha fazla hissederiz. Rahatlıkla askılı bluzlar ve kısa şortlar giyebilir. Her iki haftaya bir kuaförlere koşmak zorunda kalmazsınız. Bunun yanı sıra lazer tedavisi kıl köklerine yönelik yapıldığından vücudunuza ve cildinize bir zarar vermemektedir. Zaten pek çok tedavi merkezi uzman kişiler tarafından yapılmaktadır. Kişinin dikkat etmesi gereken asıl nokta ise budur zaten. Lazer tedavisi yaptıracağınız yerin hijyenik olması, makinelerin kalitesi ve kişinin konuya olan hakimiyeti, seanslar arası takibin nasıl yapıldığı gibi unsurlara dikkat etmelisiniz. Öncesinde bir araştırma yapmanız gerekmektedir. Daha önce lazer yaptıran kişilerden bu konu hakkında bilgi edinebilir, internet üzerinden yorumlara bakabilirsiniz. Lazer tedavisi fiyatları genel olarak 1000-2.500 TL arasına olmaktadır. Bu aralıkta anlaşacağınız fiyatlar tüm vücut için idealdir.Elbette bu fiyatın 100-200 TL üstü ya da altı olabilir. Bu yuvarlama tahmini bir fiyat olmaktadır. Fakat bu fiyatın çok altında olan yerlerden uzak durmanız gerekebilir. Sonuç olarak uygun fiyata gitmek adına vücudunuza eziyet etmenin de bir anlamı olmayacaktır. Bazı tıp merkezleri lazer tedavisi yapmaktadır. Bu tür yerler ise kuaförlere kıyasla daha hijyenik ve güven verici gelebilmektedir. Bu durumu da göz önünde bulundurmaya çabalayın. 

Elbette seanslara olan özeniniz, talimatlara uymanız, lazer tedavisi boyunca ve sonrasında ağdadan uzak durmanız gerekmektedir. Aksi taktirde tüyler tekrar aktifleşecek ve ödediğiniz ücret ve harcadığınız zaman ne yazık ki boşa gidecektir. 
]]>
Miyop Astigmat Lazer Tedavisi https://www.lazertedavisi.gen.tr/miyop-astigmat-lazer-tedavisi.html Tue, 27 Nov 2018 20:56:25 +0000 Miyop Astigmat lazer tedavisi: Günümüz de yediden yetmişe herkesin başına gelebilen bir rahatsızlık türüdür. Günümüzde yaklaşık 20 yıldır tıp tarihinde bu konuda önemli aşamalar kaydedilmiştir. Önceki yıllarda sadece g Miyop Astigmat lazer tedavisi: Günümüz de yediden yetmişe herkesin başına gelebilen bir rahatsızlık türüdür. Günümüzde yaklaşık 20 yıldır tıp tarihinde bu konuda önemli aşamalar kaydedilmiştir. Önceki yıllarda sadece gözlük ve lens tedavisi tercih edilirken şimdiki zamanda 10 dakikada lazer tedavisi ile neredeyse tamamen rahatsızlık ortadan kaldırılabilir düzeye erişmiştir. Gözlük ve özellikle lens kullanımı hastalar için önemli sorun teşkil etmekteydi. Özellikle hijyen konusunda dikkat edilmemesi hastanın göz sağlığının bozulmasına neden olabilmekteydi. 18-55 yaş arasında herkese yapılabilen 

Miyop Astigmat lazer tedavisinin uygulanabilmesi için göz numarasının durmuş olması gerekmektedir. Genelde hastalar lazer tedavisinden sonra rahatsızlıklarının tekrar ortaya çıkabileceği endişesini taşımaktadırlar. Evet genelde böyle bir riskin olduğu doğrudur. Fakat ameliyattan önce yapılan doğru tetkikler ve kontroller  ile bu olasılığın ortadan kalkması mümkün.  Hasta ameliyata karar verdikten ve gerekli kontrollerin yapılmasında sonra en fazla 10 dakika süren ameliyat sonrasında hasta birkaç gün sürecek ufak batma sorunları yaşayabilir. Bazı durumlar da hastalarda göz kuruması olabilir ama bu geçici bir süredir. Çeşitli göz yaşı damlalarıyla tedavi edilir. En geç bir hafta içinde ise normal gündelik hayatına devam edebilmektedir. Göz durumu uygun ise Miyop astigmat lazer tedavisi hastanın kendine yaptığı en iyi yarımlardan biridir. 

Miyop Astigmat Lazer TedavisiMiyop Astigmat lazer tedavisi fiyat olarak ilk zamanlarda çok yüksek olsa bile şu anda çeşitli kampanyalar ile hastalara ayrıcalıklar sağlanmaktadır. Sonuçta gözümüz dünyaya açılan kapımız olduğu için böyle bir ameliyat düşünüyorlarsa en iyi hastanede en iyi doktoru tercih etmelidir ki ileride daha sonra daha büyük sorunlarla karşılaşmamak adına Miyop Astigmat lazer tedavisinde iyi bir araştırma yapması gerekmektedir.
]]>
Çil Lazer Tedavisi https://www.lazertedavisi.gen.tr/cil-lazer-tedavisi.html Wed, 28 Nov 2018 08:11:21 +0000 Çil lazer tedavisi, çiller güneş ışınlarından neden olan deri altında oluşan lekelerdir. Derimizde renk üreten hücreler bulunmaktadır. Bu hücrelere melanosit adı verilir. Bu hücreler bir boya maddesi salgılar ve bu ma
Çil lazer tedavisi, çiller güneş ışınlarından neden olan deri altında oluşan lekelerdir. Derimizde renk üreten hücreler bulunmaktadır. Bu hücrelere melanosit adı verilir. Bu hücreler bir boya maddesi salgılar ve bu maddeyi derinin üst tabakasında bulunan hücreler depolar. Melanin gün ışığını emerek derimizi ve deri altı dokuları güneşin olumsuz etkilerinden korurlar. Melanosit hücreleri aşırı güneşe maruz kaldıkları zaman melanin pimentlerini aşırı salgılayarak çil olarak bildiğimiz lekelenmelere neden olurlar. Yani çillerin oluşması derinin güneşle aşırı hasarlanması sonucunda oluşur. Çiller normalin üzerinde melanin pigmentinin toplanması anlamına gelir ve derinin epidermis olarak isimlendirilen üst katmanında yer alır. 

Güneşin çil üzerindeki etkisi,

Çok fazla güneşlenmek çillenmeyi arttırır. Bunun yanında denizciler, inşaat işçileriyle uğraşan kişiler, çiftçiler ve açık havada çalışan kişilerde çillenme daha yoğun görülür. Solaryum gibi yapay ışık kaynakları da çillenme sorununu arttırır. Kış mevsiminde güneşle temasın azalması nedeniyle birikmiş melanin pigmenti yüzeysel soyulma ile azalır veya görünmez olur. Ancak bir sonraki ilkbahar yaz aylarında güneşle temas artar ise çiller tekrar çıkabilir. 

Çiller kanserli bir doku olmazlar ve kansere dönüşmezler. Ancak derideki her türlü lekede olduğu gibi bir dermatoloji uzmanı tarafından değerlendirilmelilerdir.

Çiller lazer tedavisi ile yok edilebilirler. Öncelikle bu lekelerin dermatoloji doktoru tarafından incelenmesi gerekir. Bu var olan lekelerin çil olup olmadığı, kanserojen özelliği olup olmadığı yönünde emin olmak gerekir. Çil olduğuna karar verilirse lazer tedaviyle yok edilebilir. Çiller dertinin üst katmanında yer almaları ve çili oluşturan melaninin leser ışığını iyi emen bir madde olması nedeniyle lazerle yok edilme oranı en yüksek deri lekeleridir. 

Lazerle çillerin yok edilmesi kişilerin canını yakarmı

İnsanların canını çok az sivri sinek ısırığı kadar bir acı olabilir. Bu nedenle işlem öncesi tedavi alanı anestezik krem uyuşturulur. İşlem yapılacağı zaman soğuk hava akımı kullanılarak tedavi yapılacak alan serinletilir. İşlem sonrasında yaklaşık yarım saat devam eden iğnelenme hissi olabilir. Bu şikayeti azaltmak için soğuk kompres ya da soğuk maske uygulamaları yapmak tavsiye edilir. 

Çil Lazer TedavisiÇilleri yok etmek için yapılan lazer tedavisinin yan etkisi varmı

Lazerle çil tedavisi sonrası tedavi yapılmış olan yerde kabarıklık ve kızarıklık oluşabilir. Kabarıklık şikayetler normaldir ve bir iki saat içinde yok olurlar. Kızarıklık şikayetleri ise morumsu bir renge döner ve 7-10 gün içinde soyularak yok olurlar. Kabuğun kalkması sonrasında derinin rengi genelde pembe olur ve ince olur. Bu nedenle korumak gerekir. Nemlendirici kremler ve güneş koruyucu kremler kullanmak bu süreçte çok önemlidir. Pembe deri kişiden kişiye değişebilir ve bir ya da üç haftada düzelir.
]]>
Lazer İle Sivilce İzi Tedavisi https://www.lazertedavisi.gen.tr/lazer-ile-sivilce-izi-tedavisi.html Wed, 28 Nov 2018 22:24:29 +0000 Lazer İle Sivilce Tedavisi, günümüzde çok yaygın bir görünüm problemi olarak görülen sivilce izleri, birçok kişininde şikayetçi olduğu problemler arasında yer alır. Pürüzsüz bir cilt sahibi olmak isteyen kişiler için siv Lazer İle Sivilce Tedavisi, günümüzde çok yaygın bir görünüm problemi olarak görülen sivilce izleri, birçok kişininde şikayetçi olduğu problemler arasında yer alır. Pürüzsüz bir cilt sahibi olmak isteyen kişiler için sivilce izi problemi insanların psikolojik olarak rahatsız etmektedir. Bu sebeple kliniklere başvuran kişiler daha önce bu izlerin yok edilmesi için birçok yolu denemiş ancak bir sonuç alamamışlardır. Bu sivilce izleri çeşitli lazer yöntemleri ile tedavi edilebilmektedir. Bu yöntemler Fraksiyonel CO2 ve Q-Switched lazer yöntemlerdir. Bu yöntemlerden hangisinin kullanacağını hastanın ten rengi, izlerin derinliği ve izlerin tipi belirler. Lazer tedavi sırasında çok küçük bir acı hissedilebilir. Bu acıya dayanamayan bir kişiye tedavi öncesi lokal anestezi kremi uygulanır. Tedavinin süresi izlerin derinliğine göre değişir. Genellikle 10-30 dakika arasında değişmekte ve genellikle tek seansta tam olarak bitmemektedir. Lazer ile sivilce tedavisi sonrası iyileşme hızlıca görülebilir. Bazen kabuk ve yaralar görülebilir. Bu düşük bir ihtimalidir. Genellikle bir hafta içerisinde hasta eski haline dönebilir. 

Fraksiyonel CO2 ile sivilce tedavisi

Lazer ile sivilce tedavisinde en son olarak gelişen sistemlerden olan Fraksiyonel lazer tedavisi, yan etkilerinin en düşük seviyede olması sebebiyle en çok tercih edilen yöntemlerden biri haline gelmiştir. Ayrıca yara, kırışıklık izi vb. durumlarda da tedavi amaçlı olarak kullanılır. Bu tedavi yönteminde lazer ışınları cilde minik sütunlar halinde gönderilerek yeni kollojen oluşumunu sağlar. Yöntemin en önemli avantajı ciltteki hasarı en az seviyeye indirgemesidir. Soyarak ve soyulmadan etkili olan iki tür Fraksiyonel lazer tedavi yöntemleri kullanılır. Genellikle 10 ile 30 dakika arasında 3-5 seans arasında lazer ile sivilce izi tedavisi uygulanır. Genellikle tedavi sonrası kızarıklıklar görülür ve bu kızarıklıklar bir haftada kendiliğinden geçer. 

Lazer İle Sivilce İzi TedavisiQ-Switched lazer yöntemi ile sivilce tedavisi

Lazer atım süresinin milyonda bir seviyesine indirgenmiş halde olan bu lazer ile sivilce tedavisi, atım sonrası şok dalgası ve termal genişleme sonuçlarına neden olmaktadır. Ayrıca dövme silmede ve doğum, güneş lekelerini silmede de kullanılmaktadır. Seansları haftada bir kez olmak üzere 10 seans sürmektedir. Aynı şekilde tedavi sonrası kızarıklık ve ödem gibi problemler ile ortaya çıkabilir. Bunlar bir hafta içerisinde kendi kendine ortadan kalkmaktadır. 
]]>
Lazer Tüy Tedavisi https://www.lazertedavisi.gen.tr/lazer-tuy-tedavisi.html Wed, 28 Nov 2018 23:41:32 +0000 Lazer Tüy Tedavisi, istenmeyen tüylerden kadınların ve erkeklerin kurtulmak için tercih ettikleri kısmen kalıcı bir yöntemdir. Lazer tüy tedavisi yöntemi, daha bilindik olan ağda veya jiletle tüy alma işlemlerinin aksine d Lazer Tüy Tedavisi, istenmeyen tüylerden kadınların ve erkeklerin kurtulmak için tercih ettikleri kısmen kalıcı bir yöntemdir. Lazer tüy tedavisi yöntemi, daha bilindik olan ağda veya jiletle tüy alma işlemlerinin aksine direk olarak tüy köklerine hedef alan tüy oluşumunu önlemeye yönelik bir tedavi yöntemi gibi düşünülmelidir. 

Lazer Tüy Tedavisi Nedir Kimlere Uygulanır:

Lazer tüy tedavisi, istenmeyen tüylerden kurtulma yöntemidir ve kadınlara da erkeklere de uygulanabilir. Yöntem lazer epilasyon cihazının elle kullanılarak tüy köklerine lazer atımı yapılması ile gerçekleşir. Bu işlem sırasında tüy kökü zayıflar ve yeni tüy uzaması engellenmiş olur. Lazer tüy tedavisi, diğer yöntemlere oranla kalıcı sonuç verebilir fakat bunun için işlemin dört ile sekiz seans arası tekrarlanması gerekebilir.  
Lazer tüy tedavisi, mutlaka bir uzman tarafından uygulanması gereken bir yöntemdir, uzman olmayan kişiler bu kadar yüksek dalga boylarında kişilerin bedenlerine zarar verilebilir. 
Lazer tüy tedavisi, cilt hastalığı bulunanlara, aşırı hassas ciltte olanlara, aşırı koyu ciltli olanlara lazer tüy tedavisi önerilmez. Lazer tüy tedavisi uygulanan ciltte sonraki bir kaç gün hassasiyet olabilir, güneşe çıkmamak ya da çıkmak zorunda kalanların leke oluşumunu engellemek için yüksek koruma faktörlü güneş kremleri uygulaması önerilir. Lazer yöntemi uygulanacak uzman ve klinik çok iyi seçilmelidir. Bu yöntem direk beden üzerine uygulanan ciddi bir operasyon olduğu için hijyenik olmayan ortamlarda yetkin olmayan kişiler tarafından uygulanması ciltte yanıklara lekelere veya deri lezyonlarına sebep olabilir. Lazer tüy tedavisi her kişiye özel olarak kullanılan malzemelerle yapılmalıdır. Temiz ve kişiye özel malzemeler kullanılmayan kliniklerde bir önceki kişinin varsa bulaşıcı hastalıklarını daha sonraki kişilere taşıyabilir ve istenmeyen durumlara sebebiyet verebilir.

Lazer Tüy Tedavisi Acı Verir mi Pahalı Mıdır:

Lazer tüy tedavisi, lazer atımları yapılan anlarda küçük iğne batışları gibi hafif hisler duyulabilen bir işlemdir. Doğru bilinen yanlışlardan biri de lazer tüy tedavisinin çok acılı olduğudur. İyi bir uzman tarafından hijyen ortamları sağlanmış bir klinikte uygulanırsa sadece uygulama sırasında ufak bir hassasiyet oluşturur ve sonrasında ciltte acı hissedilmez. Bununla beraber lazer tüy tedavisi sonrasında cilt hassas olacaktır ve tedavi uygulanan kişinin sonrasında dikkatli olması gerekmektedir. 

Lazer Tüy TedavisiLazer tüy tedavisi, uygulandığı merkezin karar vereceği fiyat listesine bağlı olarak seans başına ücretlendirilir. Lazer tüy tedavisi fiyatları çok yüksek olmamakla beraber ilk seferinde pahalı gibi algılansa da kalıcı bir yöntem olduğu düşünülürse hiç de pahalı olmadığı görülür. Diğer tüy alma işlemlerine hayat boyu her seferinde verilen ücretler ile karşılaşınca bu kalıcı yöntemin daha hesaplı olduğu görülebilir.
]]>
Sivilce Lazer Tedavisi https://www.lazertedavisi.gen.tr/sivilce-lazer-tedavisi.html Thu, 29 Nov 2018 18:06:11 +0000 Sivilce Lazer Tedavisi, sivilce hem yetişkinlerin hem de ergenlerin en sık olarak rastladığı ve etkilediği en önemli problemlerden birisidir. Çoğunlukla hafif dereceli olan sivilceye herhangi bir müdahaleye gerek kalmadan kendiliğin Sivilce Lazer Tedavisi, sivilce hem yetişkinlerin hem de ergenlerin en sık olarak rastladığı ve etkilediği en önemli problemlerden birisidir. Çoğunlukla hafif dereceli olan sivilceye herhangi bir müdahaleye gerek kalmadan kendiliğinden geçmektedir. Ancak çok ileri dereceli olan akneli olgularda ise, cildin altında hem kistik hem de nodüler yapı oluşmaktadır. Genellikle meydana gelen bu akne odakları özellikle iyileşme gösterdikten sonra ciltte düzensizlikler ve çukurlar oluşturur ve bu görünüme de sivilce izleri ile sivilce lekeleri eşlik etmektedir. Hatta bu aknelerden kaynaklı olarak cilt altındaki yağ dokusunda erimeler meydana gelir. Özellikle yaşanan bu süreç dönülmez bir olaydır. Bu nedenle ortaya çıkan sivilceler cilde daha az iz ve çukur oluşturmasına yol açmadan aktif akne halinde iken tedavi yapılmalıdır.  

Sivilce Lazer Tedavisi Nasıl Uygulanır, lazer tedavisinde çoğunlukla CO2 fraksiyonel lazer tekniği kullanılmaktadır. Sivilceleri tedavi ederken özellikle lazer ışını dokuya tam noktasal odaklar şeklinde yayılır ve cilt altındaki dokuların yenilenmesini sağlarken, aynı zamanda cilde yeniden epitelizasyon yenilemesi sağlamaktadır. Ciltte meydana gelen bu yenilenme sürecinde ciltte ortaya çıkan düzensizlikleri azaltır ve cildin kalitesini daha da arttırarak daha sıkı olan bir cilt yapısına kavuşmasına yardımcı olur. Sivilce tedavisi için başlanan süreç 1'er ay ara ile 4-6 seans uygulanmaktadır. Sivilce lazer tedavisi çoğunlukla sonbahar aylarında ya da kış aylarında kişiye uygulanmaktadır. CO2 franksiyonel lazer yöntemi uygulandıktan sonra kişinin cildinde hafif dereceli bir yanma, şişlik ve kızarıklık oluşabilmektedir. Lazer tedavisinden sonra cilt yeniden eski görünümünü kazanır. 

Sivilce Lazer TedavisiSivilce Lazer Tedavi Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir, tedavi sonrasında kişinin cildinde toplu iğnenin ucu gibi pullanma ve kahverengi lekeler görülebilir. Ancak ciltte bu meydana gelen pullanmalar özellikle 3-7 gün arasında sürmektedir, daha sonra cilt kendi görünümüne döner. Sivilceler için uygulanan lazer tedavisi sonrasında birey hemen ertesi gün cildine makyajını ve banyosunu yapabilir. Ayrıca nemlendirici özelliği bol olan güneş koruyucu kremin kullanılması tavsiye edilmektedir. Kişiye uygulanan lazer tedavisinin hemen öncesinde ya da sonrasında solaryum ve güneş ışınından bir ay süreli olarak uzak durulmasına çok dikkat edilmelidir. Hatta hastanın lazer tedavisi öncesinde doğum kontrol hapı, aspirin ya da isotretionin kullanmaması önerilmektedir. Lazer tedavisi sonrasında yüzde meydana gelen ödemin azaltılması için soğuk suyla kompres uygulaması yapılabilir. Tedaviden sonra yüzde ortaya çıkan pullanma dökülene kadar günlük düzenli olarak nemlendirici kremlerin kullanılması önerilir. 
]]>
Lazer İle Leke Tedavisi https://www.lazertedavisi.gen.tr/lazer-ile-leke-tedavisi.html Fri, 30 Nov 2018 06:41:59 +0000 Lazer İle Leke Tedavisi, Leke tedavisi genellikle belirli hastanelerde, kliniklerde ve güzellik uzmanlarının şahsi kliniklerinde uygulanmaktadır. Leke tedavileri ciltteki lekenin boyutuna, yüzünüzün yapısına göre değişmekt Lazer İle Leke Tedavisi, Leke tedavisi genellikle belirli hastanelerde, kliniklerde ve güzellik uzmanlarının şahsi kliniklerinde uygulanmaktadır. Leke tedavileri ciltteki lekenin boyutuna, yüzünüzün yapısına göre değişmektedir. Leke tedavilerinin üst üste yapılması yerine ayda bir uygulanan seanslarla yapılmaktadır. 6 ile 10 seans arası bir uygulama mümkündür. Leke çoğunlukla güneşin maruz kaldığı yüz bölgesinde oluşmaktadır. Cilde gönderilen lazer ışığı sorunlu bölge üzerinde çalışarak dokulara zarar vermeden lekelerin tedavisini sağlıyor. Deride leke problemi toplumumuzda sıkça rastlanan dış görünüşte fiziksel bir problem yaratmamakla birlikte psikolojik olarak problemlere neden olabilmektedir. Lekeler derinin pigmentlerinde oluşan lezyonlardır. Cildimizin açık  yada koyu renkte olmasını deride bulunan melanin pigmentleri sağlar. Bazı bölgelerde artış sağlayıp bu renk değişikliğinin görünen bölgelerde olması kişiyi rahatsız edebilir. Melanin pigmenti cilt lekesi olusturmuşsa bunun çeşitli sebepleri vardır. Yaşlanma etkisi ,hormonal değişiklikler, yanlış ürün kullanılması, yanlış uygulamalar ve güneş ışınlarının zararlı etkileri bu lekelerin oluşumuna sebep olurlar. Melazma isimli lekeler ise alın ve göz çevresinde çoğunlukla yanaklarda oluşum gösterir.  Sebepleri ise hormonal değişiklik, yaslanma, gebelik,  güneşin zararlı ışınları ve doğum kontrol ilaçlarının kullanımı sonucu oluşur. 

Lazer yoğunlaştırılmış ışık demetidir. Işığın dalga boyutu renkli yada renksiz olmasına neden olur. Dalga boyutu ışığın hedefini belirler. Leke tedavisinde kullanılan lazerlerin hedefi melanin pigmentleri olduğu için normal hücreler tarafından tutulmaz ve hücreler zarar görmez. Zamanımızda gelişen teknoloji ile birlikte son yirmi yılda daha başarılı sonuçlar elde edilmektedir. Lazer ışığı kullanılarak tek seansta yok edilen lekeler olmakla birlikte bazı lekeler iki yada üç seansta yok edilebilmektedir. Lazer tedavisinin önemli bir yan etkisi yoktur. Enfeksiyon ve yara çok fazla görünmez. Sonuç itibariyle lazer tüm ciltlerde görülen leke tedavisinde kullanılabilmektedir.Lazer öncesi özel bir hazırlık vede lazer esnasında anestezi gerekmez. Uygulanan bölgede ağrı ve özel bir hassasiyet oluşmadığı için günlük yaşam fonksiyonlarına kişi dönebilir. Lazer ışığı kullanılarak normal dokular zarar görmeden lekeleri azaltip yok edilebilirler. Lekeli bölgeler yüzeysel ve derin olmak üzere ikiye ayrılır. Çiller, kahverengi yaşlılık lekeleri, sütlü kahve lekesi, güneş lekeleri lazerle tedavi edilebilmektedir. Doğum lekeleri derin dalgalı lazer ışınları ile tedavi edilir. Lazerle ışık enerjisinin ısı enerjisine dönüşmesi sağlanır ve lekeli bölgeler tedavi edilirler. Üstelik lazer tedavisi ile kalojen üretimi uyarılır. 

Lazer İle Leke TedavisiLazer İle Leke Tedavisi Yan Etkileri,

Lazer tedavisi görenler güneş ışığına maruz kaldıklarında lekeler de düzeltme görülmemekle birlikte artışta olabilir. Ayrıca lazer tedavisi uygulanacak bölgelerde güneşten veya bronzlaştıran losyonlar tarafından bronzlaşmış olmaması gerekmektedir. Bronzlaşmış bölgelere uygulanan lazer ışınları ciltte bazı yan etkilere sebebiyet verebilir. Mevcut problemin artmaması için güneş koruma faktörlü kremlerle ve de güneşin yoğun olduğu zamanlarda örtücü kıyafetlerle  ek önlemler alınabilir. Ayrıca cilt bakımı yapılması ve alkol içermeyen ürünler kullanılması tavsiye edilir. 
]]>
Güneş Lekeleri Lazer Tedavisi https://www.lazertedavisi.gen.tr/gunes-lekeleri-lazer-tedavisi.html Fri, 30 Nov 2018 15:26:11 +0000 Güneş Lekeleri Lazer Tedavisi, Güneş lekeleri, güneşin ciltte yaptığı tahriş neticesinde oluşan lekelerdir. İnsan vücudu güneşin zararlı ultraviyole ışınlarından kendini koruyabilmek için, renk hücrelerini fazla çalış Güneş Lekeleri Lazer Tedavisi, Güneş lekeleri, güneşin ciltte yaptığı tahriş neticesinde oluşan lekelerdir. İnsan vücudu güneşin zararlı ultraviyole ışınlarından kendini koruyabilmek için, renk hücrelerini fazla çalıştırır. Bunun neticesinde ciltte zarar görmüş kısımlar lekelenmeye başlar. Güneş lekesi denilen bu lekeler en çok yanaklar, burun, alın gibi yüz kısımlarında görülür. Özellikle bayanlar güneş lekelerinden kurtulabilmek için lazer tedavisi, kimyasal peeling, leke kremleri ve buz tedavisi gibi farklı tedavi yöntemlere yönelirler. Bu tedavi yöntemlerinin en etkin olanı ise  lazer tedavisidir.

Güneş lekelerinde lazer tedavisi uygulanmasındaki amaç:

Dünyada güneş lekeleri tedavisi içinde en çok başarı sağlanan  yöntem lazer tedavisi yöntemidir. Lazer tedavisi yöntemi güvenilir olmasının yanı sıra direk olarak lekeye odaklandığından  kesin sonuç elde edilir. Tedavi süresi çok kısadır. Başarı oranı ise %90 a yakındır.  

Güneş Lekeleri Lazer TedavisiGüneş lekelerinde lazer tedavisi nasıl gerçekleşir

Leke tedavisi için üretilmiş olan  lazerlerde her leke için lekeye özel  farklı lazerler kullanılmalıdır. Amaç lazerin lekeyi oluşturan menamin pigmentini bloke ederek yok etmesini sağlamaktır. Güneş lekeleri lazer tedavisinde en çok kullanılan lazer türleri (IPL_lazer) ve (Q Switch) denilen lazerdir. 

ILP, türü lazerlerde koyu renklerde dikkatli kullanılması gereklidir. Bu lazer türleri dikkatsiz kullanılması yeni lekelenmelere sebebiyet verebilir.

Q Switch, türü lazerler ise oldukça güvenli bir lazer olduğundan ve her cilt türü için rahatlıkla kullanılabilir. Uzmanlar tarafından tavsiye edilen lazer türüdür. Çok tecrübeli olan uzman kişiler tarafından uygulandığı zaman çok iyi neticelere ulaşılmaktadır. Güneş lekelerinde lazer tedavisi için en az 6 seans uygulanması gereklidir. Fakat lekeler çok derin ise seanslar lekelerin türüne ve çeşitlerine göre dahada uzayabilirler. 

Güneş lekelerinde lazer tedavisi kimler için uygulanmaz:
 • Kanser 
 • Şeker hastalığında 
 • Kanama bozukluğunda 
 • Gebelikte
 • Epilepsi 
 • Pıhtılaşmayı önleyen ilaç kullanımında
 • Hormonal bozukluklarda
 • Uçuk enfeksiyonlarında
 • Güneşle tetiklenen cilt hastalıklarında.
 • Son bir ayda Güneşe ve solaryuma maruz kalanlarda.
]]>
Lazerle Leke Tedavisi https://www.lazertedavisi.gen.tr/lazerle-leke-tedavisi.html Sat, 01 Dec 2018 14:13:32 +0000 Lazerle leke tedavisi, herkeste rastlanabilecek, deriye rengini veren ve pigment ismi verilen partiküllerin bölgesel birikiminden kaynaklanan leke problemleri için uygulanır. Bu lekeler herhangi bir hastalığa sebep olmasa da kişilerde Lazerle leke tedavisi, herkeste rastlanabilecek, deriye rengini veren ve pigment ismi verilen partiküllerin bölgesel birikiminden kaynaklanan leke problemleri için uygulanır. Bu lekeler herhangi bir hastalığa sebep olmasa da kişilerde psikolojik etkiler yaratmakta ve kişileri zararlı kimyasal kozmetik ürünlerine yöneltmektedir.

Cilt lekelerinin oluşmasının bir çok nedeni vardır: Foto yaşlanma dediğimiz güneşin cildimize verdiği zararlar,  hormonlardan kaynaklanan değişiklikler, yaş ilerledikçe ortaya çıkan kahverengi lekeler, gebelik, doğum kontrol ilaçlarının kullanılması, yanlış kozmetik  ürün kullanımı ve  cilde yapılan yanlış uygulamalar vs.

Lazerle leke tedavisi güneşten kaynaklanan lekeler, 

Çiller, yaşlanma lekeleri, et benleri ve doğum lekelerinde kullanılabilir. Bazen lekenin durumuna göre lazerle birlikte diğer tedavilerin uygulanması da öngörülebilir. Lazerle leke tedavisinde süre lekenin cinsi, lekenin derinliği ve kişinin cilt yapısına bağlıdır. Örneğin yüzeysel bir leke  tek seansta tedaviye yanıt verirken derinde bulunan bir leke daha uzun bir sürede lazerle tedaviye cevap verir. Doğum lekeleri tedavisi ise daha uzun seanaslar gerektirir, 5-10 seans sürebilir. Melazma adı verilen bazı güneş lekeleri 8-10 seans sürebilir. Leke tedavilerinde seansın süre aralıkları lekenin durumuna göre 3 ile 8 hafta arasında değişiklik gösterir. Bazı lekeler tamamen kaybolmayabilirler ancak yapılan lazerle leke tedavisi uygulamasından sonra lekelerin renginde önemli oranda açılma olur. Bu yüzden nadiren de olsa bazı lekeler için seanslar uzayabilmektedir.

Lazerle leke tedavisinde lazerin hedefi lekeye sebep olan melanin pigmentidir.  Lazerden çıkan ışık enerjisi, tutulduğu yerde ısı enerjisine dönüşerek cilde etki eder ancak sadece melanin pigmentini hedef aldığı için normal hücreler tarafından tutulmaz bu yüzden de diğer hücrelere zarar vermez. Yani lazer ışığı özellikle melanin tarafından emilmektedir.  

Lazerle Leke TedavisiLazerle leke tedavisinde nelere dikkat edilmelidir

Tedavi uygulanacak bölgeler güneşten veya bronzlaştırıcı losyonlardan dolayı bronzlaşmış olmamamsına dikkat edilmelidir aksi takdirde cildin bronzlaşma sebebiyle oluşan  daha koyu renkli kısımları da lazer ışınlarını absorbe edebilir ve bu yüzden ciltte irritasyona sebep olabailir. Ancak son zamanlarda kullanılan  Q-switched lazerler koyu tenliler dahil tüm cilt tiplerinde rahatlıkla kullanılabilmektedir. Ayrıca melazma tedavisinde kullanılan özel tedavi yöntemi olan lazer toning  ile lazer sonrası cilt reaksiyonu görülmemektedir. Bu sayede hasta günlük işlerine  rahatlıkla devam edebilmektedir. Koyu tenli kişilerde de işlem sonrası reaksiyonel lekelenme görülebilmektedir. Özellikle kılcal damarları olan kızarık ve hassas ciltli kişilerde oldukça dikkatli olunmalı ve uzman kişilerde tedavi edilmelidir.

Kısaca yoğunlaştırılmış ışık demeti anlamına gelen lazerle leke tedavisi son 20 yılda yapılan çalışmalarla birlikte eskiye oranla çok daha etkili sonuçlar vermektedir. Ayrıca koyu tenli kişilerde açık tenli kişilere nazaran daha etkili ve güvenle kullanılmaktadır. Tedavi sonuçları kişinin sahip oluğu lekenin cinsine ve doktorunuzun size uyguladığı tedavinin doğruluğuyla ilgilidir. Bu yüzden bu konuda uzman bir doktor ile görüşmek ve ona tedavi edilmek, doğru şekilde yönlendirilmek oldukça önem arz eder.
]]>
Kılcal Damar Lazer Tedavisi https://www.lazertedavisi.gen.tr/kilcal-damar-lazer-tedavisi.html Sat, 01 Dec 2018 15:34:31 +0000 Kılcal Damar Lazer Tedavisi; Kılcal damar genişlemesi genellikle yüz bölgesinde özellikle burun ve yanaklarda meydana gelen bir rahatsızlıktır. Sağlık açısından herhangi bir tehlikesi yoktur, estetik açıdan kişileri  rah Kılcal Damar Lazer Tedavisi; Kılcal damar genişlemesi genellikle yüz bölgesinde özellikle burun ve yanaklarda meydana gelen bir rahatsızlıktır. Sağlık açısından herhangi bir tehlikesi yoktur, estetik açıdan kişileri  rahatsız eder. Kılcal damarlar genişleyince  kırmızı bir yüz olur. 

En Sık Tedavi Edilen Kılcal Damarlar; 
 • Burun ve elmacık kemiği,
 • Gül  hastalığı, 
 • Şarap lekesi, 
Kılcal Damar Genişlemesinin sebepleri;  
 • Genetik faktörler, 
 • Güneş ışınları , 
 • Gebelik sonrası,
 • Alkolun fazla alınması,
 • Öströjen fazlalığı,  
 • Burun ameliyatlarında sonra,
 • Travma,
Kılcal Damarlarda Kullanılan Lazer Çeşitleri; 
 • Long pulsed  ND; YAG Lazer bin altmış dört nanometre, 
 • KTP Lazer bes yüz otuz iki nanometre,  
 • IPL Lazer,  
 • Fraksiyonel Lazer beş yüz doksan beş nanometre,
Kılcal Damar Lazer tedavisi; 

KTP Lazer; Kılcal Damarlarda en uygun lazer KTP lazerdir. Uzun atmalı lazerdir. KTP lazer cildin derinlerine inemez yüzeyde olan kılcal damarlarda etkilidir. KTP lazer renge duyarlı olduğu için esmer tenli kişilerde kullanılırken dikkatli olmak gerekir. KTP lazer kullanımında lekelere dört ile yedi gün önce bir koyulaşma olur. Daha sonra lekeler azalır ve kaybolur.

ND; YAG  (Karbon peelig) Lazer; Derinin sadece yüzeysel değil derin tabakalarına da etki eder. Bu lazerin dozu kişilere göre iyi ayarlanmalıdır yoksa yara izi bırakabilir.  Uygulamadan  on beş, yirmi dakika önce kılcal damarların belirgin olduğu bölgeye siyah renkli karbon solüsyonu sürülür. Karbon solüsyonu sayesinde cilt altında ve üstende renk maddesi çoğalacağı için renk duyarlılığı düşük olan ND; YAĞ daha etkindir.

IPL Lazer; Kılcal damar genişlemesinden çok güneş lekesinin tedavisinde kullanılmaktadır. 

Fraksiyonel Lazer; Sonuçları değişkendir. Yan etki ihtimali yüksektir. Kılcal damar genişlemesi tedavisinden çok cildi yenilemek için kullanılır.  Bu lazer hassas, kızarıklık ve esmer ciltlerde kullanılmamalıdır. 

Rozase (Gül Hastalığının ) Tedavisi;  Cilt yüzeyine yakın kılcal  damarların genişlemesi  sonucunda ciltte yaygın şekilde kızarıklıklar  olmasıdır. Rozase' nin tedavisinde lazer tedavisi kullanılır.  

Şarap Lekesi Tedavisi; Doğum yapan bayanlarda genelde görülür. Doğumdan sonra önce pembe renkte, sonra koyu kırmızı ve en son mor olarak görülmektedir.Tedavide lazer çok etkinlik. 

Kılcal Damar Lazer TedavisiLazerin Etki Mekanizması;  Lazer kılcal damarların içinde bulunan oksihemoglobin isimli maddeyi etkiler. Lazer oksihemoglobini ısıtır.  Damarın içinden geçen kan aşırı derecede ısındığı için zarar gören damarlar zaman içinde kaybolur. Damar ne kadar kalın ise içinden geçen kan miktarı  ve oksihemoglobin miktarı da o kadar fazladır. Önemli olan lazerin cinsi ve dozudur.

Kılcal Damar Lazer Tedavisinin Yan Etkileri; 

Lazer' den sonra yüzde hafif bir pembelik olabilir.  Genellikle on, oniki saatte geçer.  PDL lazer  uygulamasında morluk ve odem olabilir. YAG Lazer yüksek dozda uygulanırsa ize birakır. IPL ve KTP lazer esmer ve güneşte bronzlaşmış tenlerde geçici yanığa sebep olabilir. Lazer tedavisinden sonra ciltte yanma, kızarıklık  ve kabuklanmalar olabilir. Eğer kişinin ağrı eşiği düşük ise; Epi krem,  Emla krem, Arnica krem, Xylocaine krem, 

Lazer tedavisinin etkinliği iki üç seanstan sonra belli olmaya başlar. Tedavi bittikten sonra üç, altı ayda bir idame seanslar uygulanmalıdır. Kılcal damar genişlemesi kendiliğinden iyileşmez. En etkin]]> Çatlak Tedavisi Lazer https://www.lazertedavisi.gen.tr/catlak-tedavisi-lazer.html Sun, 02 Dec 2018 12:29:24 +0000 Çatlak Tedavisi Lazer, cilt çatlakları cildin alt dokularında yoğun ve sürekli gerilme sonucu vücudun değişik bölgelerinde ortaya çıkar. Cildin sürekli gerilmesi ciltteki bazı hücrelerin içinden kimyasal maddelerin a Çatlak Tedavisi Lazer, cilt çatlakları cildin alt dokularında yoğun ve sürekli gerilme sonucu vücudun değişik bölgelerinde ortaya çıkar. Cildin sürekli gerilmesi ciltteki bazı hücrelerin içinden kimyasal maddelerin açığa çıkmasını tetikler. Bunun sonucunda da cildin alt dokularında kollajen ve elastik lifler zarar görür. Cilt yüzeyindeki çatlak erkeklere nazaran daha çok bayanlarda ve özellikle de hamile bayanların çoğunda görülür. Hamile bayanların neredeyse % 90’ında cilt çatlağına rastlanır. Çatlaklar hamilelik süresince belki de tüm kadınların en fazla çekindiği sorunlardan bir tanesidir. Özellikle gebeliğin ilerleyen dönemlerinde bayanların daha fazla kilo almaya başlaması ile cilt yüzeyinde gerilmeler meydana gelir. Bu gerilmeler daha sonra cilt yüzeyinde ince çizgilerin oluşmasına yol açar. Genç yaştakilerin cilt yapısı daha gergin olduğu için hamileliği erken yaşta yaşayan bayanlarda çatlaklar daha çok etkili olur. Ayrıca hamile bayanların kilosu boyuna göre eğer daha fazlaysa ciltteki gerilme de daha fazla olur. Bu da beraberinde çatlak oluşumunu artırır. Hamile bayanlarda cilt çatlağının görülmesinin en büyük nedeni kısa sürede ani kilo alınmasıdır. Çatlaklar genellikle karın ve göğüs bölgesinde görülür. Ergenlik çağındaki gençler sürekli gelişim gösterdikleri için onlarda da cinsiyet fark etmeksizin cilt çatlakları görülür. Ergenlik çağındaki erkeklerin genelde omuz bölgelerinde, uyluk bölgesi ve kuyruk sokumunda görülürken genç kızlarda ise kalça ve göğüs bölgesinde cilt çatlağı yaşanır. Fakat vücudun farklı yerlerinde de diz arkası ve üst kol gibi cilt çatlağı görülebilir. Bunların dışında cilt çatlakları genetik yada hormonsal bozukluklar nedeniyle de görülebilir. Örneğin uzunca bir süre kortizon tedavisi gören bir hastada cilt çatlağı yaşanma olasılığı oldukça yüksektir. Cilt çatlağı ilk oluşmaya başladığında genelde pembe ya da açık mor rengi şeritler şeklinde bir görünüme sahiptir. Gün geçtikçe bu renkler gri renge daha sonra da beyaz dönüşerek daha az fark edilir duruma gelir. Kalça, basen, karın  ve göğüs yerlerinde cilt altındaki yağ dokusu vücudun diğer bölgelerine oranla fazla olduğu için en çok bu bölgelerde çatlak meydana gelir. Cilt çatlağının her bölgede farklı şekillerde görülür. Genelde çatlak farklı uzunluklara sahipken genişlikleri 1 ile 10 mm arasında değişir. Kortizon tedavisi gören hastalarda ise cilt çatlağı daha derin ve yayvan şekillerde görülebilir. 

Çatlak Tedavisi LazerÇatlak Tedavisinde Lazerin Etkileri 

Çatlak tedavisinde lazer yöntemi oldukça etkilidir. Cilt çatlağının vücuttaki evrelerine göre seans adetlerine karar verilir. Her tip ve her evre çatlak tedavisi için lazer yöntemi kullanılabilir. Lazer tedavisi genelde 3-6 hafta ara ile ve en az 4-6 oturum seans şeklinde yapılmalıdır. Aksi takdirde tedavide lazer yönteminin hiç bir faydası olmaz. Çatlaklar iyileştikten sonra seansların aralıkları daha uzun süreler olabilir. Buna lazerde koruma evresi adı verilir. O bölgede tekrar çatlak oluşumunu engellemek için uygulanır. Lazer tedavisinde açık tenli yada koyu tenli fark etmeksizin cilt üzerinde kızarıklık, tatbik edilen cihaza ve bölgeye göre de kabuklanma görülebilir. Ayrıca esmer tenli kişilerde deride de lekelenmeler de yaşanabilir. Bu nedenle çok dikkatli olunmalıdır. Seans sonrası kızarıklıklar 1-2 güne geçebilirken kabuklanma için ayrıca kremler kullanılması tavsiye edilir. Bunun için özellikle A vitamini içeren kremler tercih edilebilir. A vitamini içeren kremler lazer tedavisinden sonra da kullanılabilir. Düzenli şekilde kullanımda ciltte gözle görülür değişimler gözlemlenir. Krem kullanılırken çatlak oluşan bölgede elle dairesel masajların da yapılması gerekir. Çatlak tedavisinde lazer başarılı sonuçlar elde edilebilmesi için gün içinde 2-3 litreye yakın sıvı tüketilmelidir. Düzenli sıvı tüketimi cildin nemlenmesi ve esnek bir yapıya kavuşması için oldukça ya]]> Lazer Cilt Tedavisi https://www.lazertedavisi.gen.tr/lazer-cilt-tedavisi.html Mon, 03 Dec 2018 11:34:37 +0000 Lazer cilt tedavisi: Lazerle cilt tedavisi genel olarak ciltteki lekelerin yok edilmesi için yapılan bir tedavi çeşitidir. Q swicthed lazerler, leke tedavilerinde önemli bir lazerdir. Q Switched teknolojisinin en büyük özelliği, Lazer cilt tedavisi: Lazerle cilt tedavisi genel olarak ciltteki lekelerin yok edilmesi için yapılan bir tedavi çeşitidir. Q swicthed lazerler, leke tedavilerinde önemli bir lazerdir. Q Switched teknolojisinin en büyük özelliği, nanosaniye gibi çok kısa bir sürede çok güçlü atışlar yapabilmesidir. Yüksek enerjiye sahip lazer atışları cilde zarar vermeden pigmentler tarafından emilmekte, parçalara ayrılmakta ve hücre içerisine alınarak o bölgeden uzaklaştırılma prensibi ile çalışırlar. Günümüzde cilt lekeleri için kullanılan en önemli yöntemdir. Bu yöntemi uygulayabilmek için, doktor tarafından ayrıntılı fiziki muayene ve dermatolojik testler yapılarak detaylı değerlendirme sonucunda lazer cilt tedavisi başlanır.

Cilt tedavisinde lazer kullanılmasının sebepleri:

 Çok kısa sürede etkin bir  tedavinin olmasıdır. Düşük maliyetlidir.
Lazer cilt tedavisinde başarı oranı % 90'a yakındır. Yan etkileri ise çok azdır. 

Lazer cilt tedavisinin süresi: 

Bu tedavide seans süresi lekenin yapısına, yoğunluğuna ve renklerine göre değişiklikler gösterebilir. Ortalama tüm yüz için lazer süresi 30-35 dakikadır.
Seanslar lekenin çeşitliliğine bağlı olarak 4 ile 8 seans sürebilir.

Lazer cilt tedavisi kimlere uygulanmaz:
 • Hamilelere
 • Şeker hastalarına
 • Epilepsi hastalarına 
 • Deri hastalığı olanlara 
 • Kanser hastalarına özellikle cilt kanseri.
 • Kalp hastalarına uygulanmamaktadır.
Lazer Cilt TedavisiLazer cilt tedavisinden sonra neler yapılmalı:
 • Hekimin önerdiği bir güneş koruyucu krem kullanılmalıdır.
 • Kesinlikle solaryuma girilmemelidir. Solaryumun cilt sağlığı için uygun olmadığı unutulmamalıdır.
 • Doktorun önerdiği bir nemlendirici kullanılmalıdır.
 • Belirli bir süre direk güneş ışığından kaçınılmalıdır.
]]> Lazer Çatlak Tedavisi https://www.lazertedavisi.gen.tr/lazer-catlak-tedavisi.html Mon, 03 Dec 2018 20:32:30 +0000 Lazer çatlak tedavisi, ciltte farklı bölgelerde oluşan çatlaklara başarıyla uygulanan bir tedavi yöntemidir. Kilo artışı gibi etkenlerle cildin farklı bölgelerinde cilt altı dokularındaki yoğun ve devamlı gerginlikten ortaya Lazer çatlak tedavisi, ciltte farklı bölgelerde oluşan çatlaklara başarıyla uygulanan bir tedavi yöntemidir. Kilo artışı gibi etkenlerle cildin farklı bölgelerinde cilt altı dokularındaki yoğun ve devamlı gerginlikten ortaya çıkan çatlaklar oldukça rahatsızlık vericidir. Cildin gerilmesi ciltte bulunan bazı hücrelerden kimyasalların çıkışını tetikler. Bu durum alt deride bulunan kallojen ve elastik liflerin zarar görmesine neden olur.

Özellikle hamile kadınlarda karın ve göğüs bölgesinde, ergenlik çağında olanlarda, vücut geliştirme sporuyla uğraşan kişilerde, fazla kilo almış olanlarda cilt çatlağı meydana gelebilir. Bunların dışında uzun süre ağızdan ya da cilde haricen sürülen kortizon kullanımında, vücuttaki kortizonun fazla üretilmesi yüzünden ortaya çıkan Cushing sendromu gibi hastalıkları olanlarda da cilt çatlağı oluşabilir. Cilt çatlağı en fazla kadınları etkiler. Cilt çatlağı başlangıçta pembe renkte kaşıntılı çizgiler halindeki kabarıklıklardan oluşur. Bunlar giderek beyazlar ve ciltten daha çökük hale gelir. Farklı boyutta ve  uzunlukta olabilirler. Hafif derecede olanlar zamanla etkisini yitirebilir. Ancak derin ve belirgin olanlar için en uygun tedavi yolu lazer çatlak tedavisi yapılmasıdır. Bunun dışında uygulanan kremler, masaj, beslenme gibi yöntemler cilt çatlakları için tedavi yerine geçmez.

Lazer Çatlak TedavisiLazer çatlak tedavisi hangi bölgelere uygulanabilir

Cilt çatlakları en fazla karında, göğüslerde, koltuk altı, kuyruk sokumu, uyluk bölgesi, kalça gibi bölgelerde ortaya çıkar. Lazer çatlak tedavisi vücuttaki tüm çatlak bölgeler için güvenle kullanılan bir yöntemdir.

Lazer çatlak tedavisi için kullanılan lazerler nelerdir

Cilt çatlağı için lazer, radyofrekans ve ışık tedavileri oldukça başarılı sonuçlar verir. Bunların arasında fraksiyonel lazer ile fraksiyonel radyofrekans yöntemleri en etkili olanlarıdır. Bu şekilde yapılan lazer çatlak tedavisi genellikle 3-6 ay aralıklarla yapılan 4-6 seans sonunda olumlu neticeler alınır. Cilt çatlağının durumuna göre yapılan seans sayıları da arttırılabilir.

Lazer çatlak tedavisi sonrasında cilt belirtileri nelerdir

Fraksiyonel lazer ile radyofrekans yöntemiyle yapılan çatlak tedavisi sonrasında, işlem yapılan bölgedeki ciltte 1-10 gün arasında devam eden kızarıklık, hatta kabuklanma etkileri olabilir. Özellikle esmer cilt yapısı olan kişilerde kullanılan lazer ve ışık sistemleri ciltte lekelere neden olabileceğinden oldukça dikkatli uygulanmalıdır. Fraksiyonel radyofrekans yöntemi ise, tüm cilt renklerine rahatlıkla uygulanabilen bir tedavidir.

Lazer çatlak tedavisi yapan yöntemler nelerdir

Cilt yenileme yoluyla yapılan çatlak tedavisinde PRP kök hücre, mikrodermabrazyon, dermaroller, mezolift, kimyasal peeling gibi yöntemler kullanılabilir. Bu yöntemler ciltte kallojen ve elastin yapıyı arttırdığı için çatlak tedavisi olarak başarılı şekilde uygulanabilir. Tedavilerin lazer, ışık ve radyofrekans yöntemleriyle beraber ya da dönüşümlü şekilde kullanılması daha etkin sonuçlar alınmasına neden olur. Bu tedavilerin genel olarak yan etkisi de olmaz.
]]>
Lazer Tedavisi https://www.lazertedavisi.gen.tr/lazer-tedavisi.html Tue, 04 Dec 2018 15:30:48 +0000 Lazer tedavisi, bir çok alanda kullanılan bir teknoloji haline gelmiştir. Lazer radyasyonun uyarılmış emisyonu ve ışın amplifikasyonundan ibarettir. Lazer cihazları tek renkli,tek fazlı, düz, yoğun monokromik ışık yapan cihazla Lazer tedavisi, bir çok alanda kullanılan bir teknoloji haline gelmiştir. Lazer radyasyonun uyarılmış emisyonu ve ışın amplifikasyonundan ibarettir. Lazer cihazları tek renkli,tek fazlı, düz, yoğun monokromik ışık yapan cihazlardır. Renkli olduğu gibi renksiz de olabilmektedir. Görünürlük oranı dalga boyu ile bağlantılıdır. Bu dalga boyunu ve gücünü tıptaki kullanım alanını belirler. Dalga boyu ve gücüne göre farklılık gösteren çok sayıda lazer tipleri vardır. En bilinenleri ruby, alexandrate, diode, Nd-yag tipleridir. Lazer tedavisi kullanım yerleri şöyledir. Lazer tedavisinin fiyatları yapılacak bölgeye, rahatsızlığa yada lazerin türüne göre değişebilmektedir. Lazer tedavisi, yapılacak kişilerde yaşa yada kendisinde bulunan diğer rahatsızlıklara göre belirlenmektedir. Çünkü bazı rahatsızlıklarda lazer tedavisi uygulanmamaktadır. Lazer tedavisinde hijyen çok önemlidir. 

Lazer tedavisi uygulanan durumlar,

Glokom: Gözün renkli kısmı irisin arka tarafında üretilen sıvı, göz merceği ve irisin ön tarafına geçer ve irisin ön kısmında kenarda bulunan ağa benzer bir yapı tarafından geri emilir. Normal şartlarda bu süreç dengelidir ve göz içi basıncı dar bir aralıktadır. Sıvısının geri emildiği bölgede bir tıkanma olursa, sıvı göz içerisinde birikmeye başlar ve göz tansiyonunun yükselmesine neden olur. Tansiyonun yükselmesi görme işlevini bozup körlüğe bile sebep olabilir. Lazer tedavisi ile tıkalı olan bölgeye müdahale edilerek burada küçük deliklerin açılır ve sıvının geri emilmesini sağlanır. 

Diyabetik retinopati: Şeker hastalığına bağlı bir hastalıktır. Uzun dönemde oluşturduğu en önemli risk görme işlevinin kaybolmasıdır. Retinadaki damar duvarlarının zamanla zayıflamasına neden olan şeker hastalığı körlüğe sebep olabilir. Damar duvarı zayıfladığı zaman geçirgenliği artar. Damar içerisinden retina bölümüne geçen kan ve serum günbegün görme alanının küçülmesine neden olur. Bu rahatsızlığın tedavisinde argon lazer kullanılır. Bu lazer göz içi sıvıya zarar vermeden retinadaki damarlara gelir. Lazer tedavisi sayesinde damar duvarındaki zayıf bölge yakılır ve sızıntı önlenmiş olur.

Tüylerde lazer tedavisi: Lazer epilasyon dediğimiz bu yöntemde cilt tipi, tüy rengi ve yapısı uygun olan ve gereken her bölgeye uygulanabilmektedir.  Bayanlar daha çok üst dudak, çene bölgesi, kol, koltuk altı, bacak  ve bikini bölgesini tercih etmektedir.  Erkeklerde ise,  sırt, omuzlar, göğüs,  sakal en sık uygulanan bölgelerdir.İlerleyen lazer teknolojileri ile tüm cilt tipleri için lazer tedavisi  uygulanabilmektedir.  Maalesef halen en iyi  sonuçlar, açık renk tenlerde ve koyu renk kıl köklerinde görülmektedir. Bu nedenle lazer epilasyon, beyaz kıllar da çok etkili değildir.  Aynı şekilde sarı ve kızıl kıllar da tedavi başarısı azdır.

Lazer TedavisiDişlerde lazer tedavisi: Lazer ile diş tedavisi dişe ve diğer dokulara temas edilmeden uygulandığı için ısı ve titreşim meydana gelmez. Bu sebepten ötürü hastalar ağrı hissetmez ve anesteziye gerek kalmadan tedavileri yapılır. Lazerin bu özelliği anesteziden korkan hastalar için çok iyi olmaktadır. Anestezi sonrası yemek yiyememe ve konuşma zorluğu gibi sıkıntılarda olmaz. Bir diğer avantajda klasik tedavi cihazlarının çıkardığı sesler, baskı ve titreşimlerin olmamasıdır. Ayrıca lazer tedavisinde kanama olmaz. 

Bunların dışında vücudumuzun daha birçok alanında oluşan rahatsızlıklar için lazer tedavisi uygulanmaktadır.

]]>
Lazerle Varis Tedavisi https://www.lazertedavisi.gen.tr/lazerle-varis-tedavisi.html Wed, 05 Dec 2018 12:12:58 +0000 Lazerle varis tedavisi, varis bir çok insanın sıkıntısıdır. Sadece bayanlarda değil erkeklerde son zamanlarda oldukça yaygınlaşmıştır. Lazerle varis tedavisi, ameliyatsız ve en etkili tedavi yöntemidir. Lazerle var Lazerle varis tedavisi, varis bir çok insanın sıkıntısıdır. Sadece bayanlarda değil erkeklerde son zamanlarda oldukça yaygınlaşmıştır. Lazerle varis tedavisi, ameliyatsız ve en etkili tedavi yöntemidir. Lazerle varis tedavisinde asıl varis kaynağı olan damarlar iptal edilerek tedavinin daha etkili olmasını sağlar, hem de ileride varisin olmasını engeller. Lazerle varis tedavisi son dönemlerde oldukça ilgi görmektedir. Lazerle varis tedavisi işleminde ağrı olmaz. Oldukça kolay geçen bir operasyondur. Bacaktaki varisin oluşturduğu sorunlu toplar damar ortadan kalktığı için bundan kaynaklanan ve gözle görülen varislerin tümü ortadan kaybolur. Böylece uzun süre varisin oluşmasını engeller ve varisi yok eder. Lazerle varis tedavisi temel olarak çok fazla bilinir. diğer varis tedavi yöntemlerine göre daha etkilidir. Amaç damarı içten kapatmak veya damarı iptal etmektir.

Bu işlemde lazer içindeki ışınlarla  ve lazer içindeki radyofrekansla daha etkili olmaktadır. Lazerle varis tedavisinde bir çok insan heyecanlanabiliyor. Bu tedavide narkoz yoktur, uyumak isteyen ve heyecanlanan hastalar uyutulabilir. Hiçbir anestezi uygulanmadan bu operasyonu uygulamak mümkündür. Lazerle varis tedavisinde genel olarak işlem 30-60 dakika sürer. Tedaviden hemen sonra hasta isterse yürüyerek eve gidebilir. Tedavi yönteminde kullanılan ilaçlar baş döndürebilir  bu yüzden operasyondan sonra 2 saat hastahanede bekletilir baş dönmesi olmaması için.

Lazerle Varis TedavisiLazerle varis tedavisi ne kadar sürer, 

Tedavi edilecek damar sayısına göre bu tedavi değişir. Bir bacakta tedavi edilecek 2 tane damar vardır. Bu 2 damarın  biri etkilenmiş olabilir. 2 bacakta toplam 4 damar bulunur. Tek damarın tedavisi 15 dakikadır. 4 damarın tedavi edilmesi gerekirse toplam 50 dakika sürebilir. Narkoz kullanılmasına gerek yoktur. Çok kolay yöntemlerle ağrı kesici kullanılabilir. Tedavi oldukça konforlu olduğundan dileyen hastalar operasyon anında kendini güvende hissetmek için müzik dinleyebilir. Son derece rahat, kolay ve konforlu bir tedavi yöntemidir. Hasta aynı gün hastahaneden taburcu olur. Böylece görsel olarak kötü görünen bacaklardan çok kolay ve kısa sürede kurtulmuş oluruz.

]]>
Miyop Lazer Tedavisi https://www.lazertedavisi.gen.tr/miyop-lazer-tedavisi.html Wed, 05 Dec 2018 22:09:10 +0000 Miyop Lazer Tedavisi için öncelikle hastanın tedaviye uygun olup olmadığına karar verilir. Başarılı bir sonuç elde edilmesi için bu tedavinin uygun adaylara yapılması gerekir. Göz numarası klasik duvardaki harflere bakma y Miyop Lazer Tedavisi için öncelikle hastanın tedaviye uygun olup olmadığına karar verilir. Başarılı bir sonuç elde edilmesi için bu tedavinin uygun adaylara yapılması gerekir. Göz numarası klasik duvardaki harflere bakma yöntemi ile ölçülür. Daha sonra göze damlatılan damla ile göz uyuşması başlayıp göz hissedilmez oluyor. Bu uyuşmadan sonra kornea derinlikleri ölçülür. 

Bu tedavi için uygun olan şu özellikler aranır;
 • Lazer göz tedavisi için en uygun hasta adayları 18-55 yaş arasıdır. 18 yaşından küçükler göz ve vücut gelişimini tamamlamamıştır. Bunun için 18 yaş altı uygun değildir. 55 yaşından sonrada gözün doğal merceği sertleşerek katarak gelişimi başlayabilir, lazer göz ameliyatları katarakt gelişimini etkilemez. 
 • 40 yaşından büyük olanlar LASIK operasyonundan sonra okumak için yakın gözlüğe ihtiyaç duyabilirler. 
 • Gözlük dereceleri; miyop lazer tedavisi 8 dereceye kadar uygundur. Görsel başarı için göz içi lens implantasyon cerrahisi tercih edilmelidir. 
 • Miyop lazer ameliyatı gözün kornea tabakasına uygulanmaktadır. Bu tabakanın kalınlığı yeterince uygun olmalı ve kornea topografisi'nin düzgün olması gerekir.  
 • Doğuştan veya genetik kornea hastalığı olanlara önerilmez.
 • Miyop lazer tedavisi gebeler ve bebek emziren anneler için uygun değildir. 
 • Gözlük numarasında son bir yıl içerisinde bir değişim olmamalıdır. 
 • Göz uçuğu geçirilmemiş olunmalıdır. Miyop lazer tedavisi göz uçuğunun tekrarlamasına neden olabilir. 
 • Sjogren sendromu, romatoid artrit, lupus gibi romatizmal hastalıklar ve kuru göz hastalığı olanlar miyop lazer tedavisi için uygun değildir. 
 • Bazı retina ve göz sinir hastalıkları bulunanlar tedavi için uygun değildir. 
 • Şeker hastaları uygun değildir.
 • Daha önce geçirilmiş göz ameliyatı yada yaralanmaları olan hastalar için uygun değildir.
 • Miyop lazer tedavisi göz tembelliğinden kurtarmaz sadece gözlükten kurtulmanızı sağlar. 
Miyop Lazer TedavisiMiyop lazer tedavisi riskleri ise;
 • Lasik ve prk operasyonundan sonra göz kuruluğu şikayetleri olabilir. Lazer tedavisinden sonra her hasta yaklaşık 3-4 ay göz damlası kullanır. Bu durum çok ender olarak kalıcı olabilir. 
 • Lazer tedavisinde amaç kontak lens ve gözlüklerden bağımsız bir hayata sahip olmaktır. Bazı hastalarda az veya fazla düzeltme nedeniyle göz kusuru kalabilir ama yeterli kornea tabakası kalınlığı mevcut ise ikinci bir ameliyat ile bu kusurda ortadan kaldırılabilir. 
 • Göz bebeği geniş olan hastaların miyop lazer tedavisinden sonra bir süre ışıklarda dağılma ve yansıma gibi görme şikayetleri olabilir.
 • Her cerrahi operasyondan sonra olduğu gözlerin enfeksiyon kapma riski oluşabilir. 
 • Seçilecek göz merkezi bünyesinde yüksek teknoloji bulundurmalı ve uluslar arası standartlara göre ödün vermeden yapmalıdır. 
]]> Cilt Lazer Tedavisi https://www.lazertedavisi.gen.tr/cilt-lazer-tedavisi.html Wed, 05 Dec 2018 23:14:29 +0000 Cilt lazer tedavisi, özellikle ciltteki lekelerin iyileştirilmesi amacıyla uygulanır. Cilt lekelerine lazer ışınları gönderilerek, cilt altı tabakasına nüfuz ettirilen ışınlar sayesinde lekeler kaybolur ve cilt rengine uyun sağ Cilt lazer tedavisi, özellikle ciltteki lekelerin iyileştirilmesi amacıyla uygulanır. Cilt lekelerine lazer ışınları gönderilerek, cilt altı tabakasına nüfuz ettirilen ışınlar sayesinde lekeler kaybolur ve cilt rengine uyun sağlanır. Cilt lazer tedavisinde özel lazer cihazları kullanılmakta ve tedavi uzmanlar tarafından başarıyla uygulanmaktadır.

Cilt lazer tedavisi hangi cilt lekelerinde etkili olur
 • Melasma
 • Doğumla birlikte olan cilt lekelerinde ve doğum lekesinde
 • Güneş ışınlarının etkisiyle oluşan cilt lekelerinde
 • Yaşın ilerlemesiyle oluşan lekelerde
 • Çiller ve şarap lekesinde
 • Et beni şeklinde olmayan cilt benleri tedavisinde lazer kullanılabilir.
Cilt lekelerinin oluşma sebepleri arasında yaşlanma, hormonal düzensizlik, doğum, gebelik, güneş ışınları, kullanılan ilaçlar, kozmetik ürünlerin hatalı kullanımı gibi etkenler olabilir. Özellikle cildi hassas yapıda olan kişiler bundan etkilenebilir. Cilt lazer tedavisi günümüzde bu şekilde estetik kaygıları olan kişiler için, en uygun yan etkisi oldukça az olan bir tedavi yoludur.

Cilt lazer tedavisi hangi bölgelere uygulanabilir

Ciltte lekelerin olduğu her bölgede lazer tedavisi uygulanabilir. Özellikle bazı bölgelerde leke sorunu daha fazla görüldüğünden yaygın olarak ellerde, dekolte bölgesinde, yüzde, boyunda, kol ve bacaklarda, göğüs bölgesinde, göbek, kalça ve basenlerde lazer tedavisi uygulanır. Cilt lazer tedavisi ciltteki lekelerin rengine, lekenin yaygınlığına ve derinliğine göre seanslar halinde uygulanır. Ancak en az 2 seans halinde uygulanmalıdır. Seansların sayısı tedavinin gidişatında, ciltteki lekelerin durumuna göre belirlenir. Seansların süresi fazla uzun sürmez. Her lekenin üzerine lazer atışı yapılır. Yapılan seanslar genellikle 15-20 dakika içinde tamamlanır. Bir sonraki seans ise, ortalama 1 aylık periyotlarla yapılır. Ancak özel durumlarda seans araları kısa ya da uzun tutulabilir. Cilt lazer tedavisinde biraz acı hissedilebilir. Bu yüzden tedaviden 15 dakika önce bölgeye lokal anestezik etkisi olan kremler tatbik edilebilir.

Cilt Lazer TedavisiCilt lazer tedavisi sonrasında ne yapılmalı

Lazer tedavisi sonrasında cildin korunması ve herhangi bir tahrişe karşı dikkatli olunması gerekir. Cilde güneşten koruyucu kremler sürülmeli, lazer tedavisi uygulanan bölgeler suyla temas ettirilmemelidir. Tedavi yüz bölgesine yapıldıysa, en az 3 gün makyaj yapılmaması tavsiye edilir. Cilt lazer tedavisi lekeleri başarılı şekilde tedavi eder, ciltte kalıcı hasara neden olmaz. Ancak ciltte yorulma olduğundan bazı yan etkiler ortaya çıkabilir. Hafif şişkinlik, kızarıklık gibi olan bu etkiler kısa süreli dinlenmenin ardından kendiliğinden geçer.

Cilt lazer tedavisi ne zaman etkisini gösterir

Tedavinin etkisi lazer ışınlarının dermise gönderilmesiyle başlar. Lekelerin dermiste olan etkileri bu esnada düzelirken, bunun cilt yüzeyine etkisi seansların yapılmasıyla birlikte görülmeye başlar. Ciltte estetik görünüm seanslarla birlikte etkili olur. Tamamen iyileşme 2 ayın içinde gerçekleşir. Bu etkiler kalıcı olur. Ancak kişinin buna yatkınlığı bulunuyorsa, kendisine dikkat etmiyorsa tekrar ciltte lekeler görülmeye başlayabilir. Daha önceden leke olmayan bölgelerde lekeler yeniden çıkabilir. Bu yüzden cilt bakımına dikkat edilmeli, kullanılan kozmetik ürünlerin kaliteli olmasına özen gösterilmelidir. Güneş ışınlarından cildin korunması, sonradan oluşacak lekeler için alınacak en güzel önlemdir. Cilt lazer tedavisi de istenmeyen, rahatsız edici cilt lekelerinden korunmanın en önemli çözümüdür.
]]>
Perianal Fistül Lazer Tedavisi https://www.lazertedavisi.gen.tr/perianal-fistul-lazer-tedavisi.html Thu, 06 Dec 2018 16:15:30 +0000 Perianal fistül lazer tedavisi, ülkemizde de ön plana çıkmış mükemmel bir tedavi türüdür. Çok uzun yıllar boyunca insanlarda sorun haline gelmiş ve birçok farklı tedaviye rağmen net olarak ortadan kaldırılamamış olan peria Perianal fistül lazer tedavisi, ülkemizde de ön plana çıkmış mükemmel bir tedavi türüdür. Çok uzun yıllar boyunca insanlarda sorun haline gelmiş ve birçok farklı tedaviye rağmen net olarak ortadan kaldırılamamış olan perianal fistül artık lazer tedavisiyle daha basit bir şekilde ortadan kaldırılabilmektedir. Daha önceden kullanılan ilaç tedavileri ve cerrahi yöntemleri geride bırakan bu tedavi sayesinde hasta çok ciddi sancılar yaşamadan bu problemden kurtulabilecektir. Bu nedenle perianal fistül lazer tedavisi, bu rahatsızlığın olduğu insanlarda çok büyük faydalar sağlamaktadır. Eğer sizlerde de böyle bir rahatsızlık varsa kesinlikle bu tedavi yöntemini detaylı olarak öğrenin. Yeni olarak geliştirilmiş olan fistül sorununun lazer tedavisi, insanlarda çok büyük avantajlar sağlamaktadır. Üstelik bu tedavi yöntemi sağlamış olduğu faydaların yanında ayrıca yapılan tedavideki başarı derecesini aşırı olarak yükseltmektedir. Bu tedavi lazer yöntemiyle yapıldığı zaman yüzde doksan beşe kadar olumlu sonuçlar alınır. Bilindiği gibi insanlarda makat bölgesinde oluşan iltihaplanmalardan kaynaklanan perianal fistül, yapılan antibiyotik tedavilerine bile yanıt verememektedir. Bu nedenle genellikle cerrahi operasyonlar gerekmektedir. Yapılacak olan cerrahi operasyonlar ise insanların hem korkmasına hem de büyük acılar yaşamasına neden olmaktadır. Yeni kullanılan ve hızlı bir şekilde ülkemizde birçok hastanede bulunan perianal fistül lazer tedavisi çok olumlu etkilere neden olmaktadır. 

Perianal fistül lazer tedavisi sayesinde makatta oluşmuş olan iltihaplar cilt arasında normalde bulunması gereken kanalın ortadan kaldırılmasını sağlamaktadır. Genel olarak lazerin amacı budur. Birçok kişi bu gibi uygulamaları denemek yerine birçok zaman tıbbi ve bitkisel ilaçları kullanarak bu problemlerinden kurtulmak ister. Fakat perianal fistül rahatsızlığı öyle bir rahatsızlıktır ki birçok kişide hem kendiliğinden iyileşmez hem de insanlarda ciddi olarak operasyonlara gerek duydurur. Eski zamanlarda perianal fistül problemini ortadan kaldırmak için yapılan cerrahi operasyonlar nedeniyle insanlarda hastanede kalış, hastanın eski sağlığına dönüş süresi ve insanların cerrahi operasyon sonrasında yaşadığı zorluklar çok ciddi anlamda problemlere neden olurdu. Bugün de perianal fistül sorunu için cerrahi operasyon geçiren insanlarda aynı problemler yaşanmaktadır. Fakat birçok kişi cerrahi operasyon geçirmek yerine perianal fistül lazer tedavisi yöntemini kullanarak bu sorunlarından tamamen kurtulmaktadır. Bu rahatsızlık hiçbir zaman kendiliğinden ortadan kalkan bir hastalık değildir. Üstelik ilaçlarla iyileşen hasta sayısı kayda alınmayacak kadar azdır. Bu sorunun iyileşmesi için fistül nedeniyle oluşmuş olan kanala kesinlikle müdahale gerekmektedir. 

Perianal Fistül Lazer TedavisiPerianal fistül lazer tedavisinin avantajları:
 • İnsanlarda herhangi bir kesi uygulamasının yapılmaması nedeniyle hastanın operasyon sonrasındaki iyileşme süresi çok ciddi anlamda kısadır. Öyle ki bu operasyonlara maruz kalmış insanlar operasyondan 20 dakika sonra yürüyerek evlerine gidebilirler. 
 • Perianal fistül lazer tedavisi olan insanlarda deri altında birikmiş olan iltihaplar eritilerek ortadan kaldırıldığı için genellikle ameliyat sonrasında tekrar bu bölgelerde iltihaplanma oluşmamaktadır. Bu nedenle cerrahi operasyonlara göre çok az bir ihtimalle tekrarlama görülür. 
 • İnsanların en çok korktuğu şey ameliyat sonrasında dışkı tutamama gibi problemler yaşamaktır. Fakat perianal fistül lazer tedavisi yapılan insanlarda bu operasyon sırasında makat bölgesine çok ciddi zararlar verilmediği için herhangi bir dışkı tutamama gibi bir rahatsızlık ortaya çıkmaz. 
]]>
Bel Fıtığı Lazer Tedavisi https://www.lazertedavisi.gen.tr/bel-fitigi-lazer-tedavisi.html Fri, 07 Dec 2018 11:48:22 +0000 Bel fıtığı lazer tedavisi, Fleksible denilen yani ucu her yöne kıvrılabilen fiberoptik endeskop ile bel bölgesindeki anatomi ayrıntılı olarak görüntülenerek video kamera sistemi ile değerlendirildikten sonra.  Yıpranmış ve Bel fıtığı lazer tedavisi, Fleksible denilen yani ucu her yöne kıvrılabilen fiberoptik endeskop ile bel bölgesindeki anatomi ayrıntılı olarak görüntülenerek video kamera sistemi ile değerlendirildikten sonra.  Yıpranmış ve fıtıklaşmış olan disk ekleminin içine, özel iğnelerle ulaşılarak, bu eklemin çok ufak bir kısmının yakılarak buharlaştırılması ve eklem içindeki basıncın düşürülmesini sağlamak  için lazer enerjisini kullanan  bir tedavi metodudur.Bu metotta genel anesteziye gerek kalmadan, sadece girişimin yapılacak olan  kısım uyuşturulur. İnce iğneler ile hastanın diz eklemi içine ulaşılır. Burada lazer ışınları her bir eklem için farklı ısıda yada enerjide olmak üzere eklem içerisine uygulanır.

Bel fıtığı lazer tedavisindeki amaç:

Bel omurgasıyla sorunu olan hastaların  büyük bir bölümü.Yürümek oturmak ve uyumak gibi günlük aktivitelerini kısıtlayarak ,yaşam kalitesini bozan şiddetli ağrılardan hastayı kurtarabilmek için. Hastaya hiçbir zarar vermeden,cildi kesmeden,kemiklere sinirlere, damarlara zarar vermeden, omurga kemikleri arasında bulunan yıpranmış disk eklemlerinin bir kısmını buharlaştırarak ortadan kaldırılması amaçlanır.
Ayrıca yapışıklıkların da mekanik olarak temizlenmesi sağlanır. Sinir sıkışmaları düzeltilir ve ilaç enjeksiyonları yapılarak, dokunun fizyolojik sağlığına tam olarak kavuşması hedeflenir. 

Bel Fıtığı Lazer TedavisiBel fıtığı lazer tedavisinde dikkat edilmesi gerekenler:

Lazer ile yapılan tedavilerde  dikkat edilmesi gereken en önemli konu, yeterli teknolojik imkanlara sahip olan merkezlerde bu işlemin yapılması ve lazer teknolojisini kullanan doktorun bu teknolojide son derece deneyimli olması çok önemlidir.Bu imkanlara sahip olmayan acemi doktorların maalesef  hastaya, ekleme ve diğer sinir yapılarına zarar verebilecekleri unutulmamalıdır.   

Bel fıtığı lazer tedavisinin avantajları:
 • Bel fıtığı lazer tedavisi uygulanan hastalar hastahanede yatmazlar.
 • Operasyon sadece 10 ile 15 dakika sürer.
 • Operasyon esnasında ve daha sonrasında ağrı çekmezler.
 • Tedaviden yarım saat sonra evine dönerler. 
 • Enfeksiyon riski ve kanama riski gibi ameliyatta görünen riskler çok nadir görülür.
 • Bel fıtığı lazer tedavisinde ciltte herhangi bir kesi olmaz
 • Hasta ertesi gün işine başlayabilir. 
 • Bel fıtığı lazer tedavisinin başarı oranı %70 ile 80 arasındadır.  
]]>
Fraksiyonel Lazer Tedavisi https://www.lazertedavisi.gen.tr/fraksiyonel-lazer-tedavisi.html Sat, 08 Dec 2018 06:03:48 +0000 Fraksiyonel lazer tedavisi, cildin gençleştirilmesi, kırışıklık ve leke tedavisinde oldukça başarılı olan bir yöntemdir. Ciltte bulunan kallojen ve epitel dokuyu yenilemeyi hedefleyen bir lazer sistemidir. Fraksiyonel lazer tedavis Fraksiyonel lazer tedavisi, cildin gençleştirilmesi, kırışıklık ve leke tedavisinde oldukça başarılı olan bir yöntemdir. Ciltte bulunan kallojen ve epitel dokuyu yenilemeyi hedefleyen bir lazer sistemidir. Fraksiyonel lazer tedavisi mozaikleme denilen kontrollü hasarlama mekanizmasının etkisiyle ciltteki yara izlerinin küçülüp, düzleşmesini, çevredeki dokularla uyum içinde olmasını sağlar.

Fraksiyonel lazer tedavisi ile cilt yenileme

Yaşın ilerlemesiyle birlikte ciltte oluşan lekelerde, kırışıklık ve izlerin tedavi edilmesinde kullanılan bu teknoloji günümüzde oldukça yaygınlaşmıştır. Yaşın ve ultraviyole ışınlar gibi faktörlerin etkisiyle cilt gerginliğini zamanla yitirir. Parlaklığını kaybettiği gibi, soluklaşır ve incelmeye başlar. Bir yandan gerginliği azalır, bir yandan da yerçekimine yenik düşer. Bu etkiyle ciltte sarkmalar oluşur. Lazer ışığının etkisiyle ciltte kallojen oluşur ve düzelmeler başlar. Ciltte bulunan suya duyarlı erbium yag lazer, ciltte sayısız mikro kanal açar ve kallojen tabakada cildin kendini onarma ve iyileştirme mekanizmasını tetikler. Böylece daha kaliteli kallojen tabakası meydana gelir. Sadece 15 dakikalık fraksiyonel lazer tedavisi seansıyla başarılı bir sonuç elde edilir.

Fraksiyonel lazer tedavisi nasıl etki yapar

Fraksiyonel lazer cihazı 1,3 cm2 bir bölgede 169 adet lazer ışını aynı anda atabilir. Teknik özelliği gereği yara oluşturmayan lazerdir. Ciltteki sağlam dokuda küçük köprüler bırakır ve yeni yapılarla cildi gerer, cilt içeriğini düzenleyerek lekelerin yok olmasını ya da azalmasını sağlar. Hem cilt rengini, hem de elastikiyetini düzeltir.

Fraksiyonel lazer cihazı cildi ince sütunlar şeklinde tarar ve sorunlu bölgeleri tespit ederek, yıpranan hücreleri ve kallojeni ortadan kaldırır. Bunun yerine yeni kallojen oluşmasını sağlar. Kallojen yenilendiğinde cilt daha parlak, genç ve yumuşak hale gelir. Cildin gerginliği arttığından, gözeneklerde sıkılaşma olur. Ciltteki ince izlerin çoğunluğu kaybolur, renk farklılıkları ortadan kalkar.

Fraksiyonel lazer tedavisi faydaları nelerdir

 • Yüzde ortaya çıkan yaşlılık lekeleri giderilir
 • Güneş lekeleri ve gebelik lekeleri olan melasma ortadan kalkar
 • Yüzdeki kahverengi lekeleri, sivilce izlerini giderir
 • Cildi daha parlak hale getirir
 • Göz çevresinde oluşan ince kırışıkları azaltır
 • Göğüs bölgesindeki kırışıklıkları lekeleri azaltır
 • Ellerdeki lekelerin ve kırışıklıkların azalmasını sağlar

Fraksiyonel Lazer TedavisiFraksiyonel lazer tedavisi avantajları nelerdir

Bu tedavi sayesinde kişilerin sosyal yaşama daha hızlı dönmesi sağlanır. Diğer lazer tedavilerinde iyileşme süresi 2 ayı bulurken, fraksiyonel lazer tedavisinde iyileşme 3-5 gün kadardır. Kişilerin tedavi sonrasında güneşten kaçınması aylarca sürmez. Sadece 7-10 gün içinde güneşten kaçınmak yeterli gelir. Tedavinin sonucu 1 hafta içinde alınır, giderek iyileşme daha belirgin olur.

Fraksiyonel lazer tedavisi cilt kalitesini arttırır, yaşın ilerlemesi ve kilo verme gibi etkenlerle oluşan cilt elastikiyeti kaybı giderilir. Bu yöntemle kallojen oluşma mekanizması daha başarılı sonuçlar alınmasını sağlar.

Fraksiyonel lazer tedavisi etkileri nelerdir

Bu tedavi yöntemi ciltte leke birikimlerini temizler. Yapılan işlem ağrısız olup, sadece hafif bir kızarıklığa neden olur. Ciltteki sivilce izlerini de kontrollü şekilde lazerle siler ya da izlerin küçülmesini sağlar. Ciltte iz oluşmasına neden olan bağ dokusunu tahrip ederek sağlıklı ve genç bir cilde sahip olmayı sağlar. Sadece 3 seansta sivilce izlerinden kurtulmaya yardımcı olur. Cilt daha parlak ve yumuşak hale gelir. Fraksiyonel lazer tedavisi yaralanma sonrasındaki izler içinde kullanılır. Yaklaşık 4 seans içinde böyle yara izlerinde kurtulmak mümkün olur. Aynı şekilde iyi huylu]]> Astigmat Lazer Tedavisi https://www.lazertedavisi.gen.tr/astigmat-lazer-tedavisi.html Sat, 08 Dec 2018 06:23:59 +0000 Astigmat lazer tedavisi, günümüzde çokça kullanılan etkili,güvenli ve yaygın bir tedavi şeklidir. Astigmat miyop ve hipermetrop gibi gözlüksüz net görmemizi engelleyen bir görme bozukluğudur. İyi ve net bir görme içi Astigmat lazer tedavisi, günümüzde çokça kullanılan etkili,güvenli ve yaygın bir tedavi şeklidir. Astigmat miyop ve hipermetrop gibi gözlüksüz net görmemizi engelleyen bir görme bozukluğudur. İyi ve net bir görme için,göz içi dokularının bir uyum içinde, dışarıdan gelen ışığı ve görüntüyü göz içinde tek bir noktada toplayarak, bize net bir görüş sağlaması gerekir. İnsanların genetik özellikleri sebebiyle, korneadaki veya lens deki kırıcılık olayının farklılıklarından dolayı, ışığın tek bir noktadan toplanamaması ve dağılması astigmat denilen göz bozukluğunun sebebidir. Astigmatlı hasta keskin ve net göremez. Uzak veya yakındaki nesneleri bulanık ve gölgeli görürler. Gözler daha net görebilmek için çok efor harcar, buda baş ve göz etrafında ağrıya sebep olur. Görüntünün net olabilmesi için ya gözlük takılması gerekir yada lazer yöntemi ile tedavi uygulanması gerekir.Gözlük veya kontak lens kullanmak istemeyen hastalar, astigmat lazer tedavisini güvenli ve çok kısa süreli bir işlemin ardından, astigmatlarından tamamen kurtulabilmektedirler. Astigmat lazer tedavisini uygulayabilmek için gözdeki bozukluğun belirli sınırlarda olması gerekir, bu sınırlara doktorlar karar verirler. Bu sınırların üzerindeki görme bozukluğu olan hastalarda ise, cerrahi olarak göz içine lens yerleştirilmesi gereklidir, neticeleri de oldukça başarılıdır. Sonuç olarak astigmat lazer tedavisi olan hastalar, tedaviden kısa bir süre sonra sağlıklı ve net görerek hayatlarını sürdürmektedirler.


Astigmat Lazer TedavisiAstigmat lazer tedavisi nasıl yapılır Operasyonu yapacak olan doktorun uzman ve tecrübeli olması çok önemlidir. Eğer gözde Miyop ve hipermetrop varsa, lazer tedavisi olabilmek için Göz numarasının sabit kalması germektedir. Göz numaraları ilerlemeye devam ederken operasyon yapılırsa, tekrar gözlük kullanılması gerekebilir.Bunun için numaranın en az bir yıl süresince artmaması  önemlidir. Lazer operasyonu yaklaşık 5-10 dakika gibi çok kısa bir sürede tamamlanmaktadır. Bu operasyonda  işlem gözün kornea tabakasına yapıldığı için,kanama olmadan yapılan ağrısız ve acısız bir göz ameliyatıdır. Fakat lazer ameliyatlarının sonrasında 6 saat kadar hafif ağrı, batma ,sulanma olabilir. Yada  lazer ameliyatı sonrasında geçici bir göz kuruluğu problemi oluşabilir. Bunun için de göz damlası kullanılır, daha sonra bu problem ortadan kalkar. Astigmat lazer tedavisinden sonra hasta ertesi günü işe gidebilir.

Astigmat Lazer Tedavisinden sonra dikkat edilecek unsurlar: 
 • Operasyondan sonra verilecek damlaların özenle ve ilaç damlatma zamanlarına dikkat edilerek kullanılması gerekir.
 • İlk 24 saat süresince gözle oynanmaması ve banyo yapılmaması gereklidir.
 • Tedavi sonrası yapılacak olan doktor kontrollerine mutlaka gidilmelidir. 
 • Enfeksiyonlardan korunmak için 20 gün süresince Denize ve havuza girilmemelidir.
]]> Ben Tedavisi Lazer https://www.lazertedavisi.gen.tr/ben-tedavisi-lazer.html Sun, 09 Dec 2018 00:59:37 +0000 Ben tedavisi lazer, yöntemi bugün günümüzde yaygın olarak kullanılmaktadır. Ameliyatla olan tedaviye göre çok daha fazla rağbet görür. Hepimizin vücudunun herhangi bir bölgesinde bizi rahatsız eden bir beni mutlaka vardır. Ben tedavisi lazer, yöntemi bugün günümüzde yaygın olarak kullanılmaktadır. Ameliyatla olan tedaviye göre çok daha fazla rağbet görür. Hepimizin vücudunun herhangi bir bölgesinde bizi rahatsız eden bir beni mutlaka vardır. Özellikle de yüzümüzde ortaya çıkan ve boyutları büyük olan benler oldukça can sıkıcıdır. Bu benlerden kurtulmanın yolu ben aldırma operasyonudur. Ben ameliyatı ile ben kesilerek alınır ve ben alınan yer bir süre bandajlı kalır ve düzenli bir şekilde pansuman yaptırmak gerekir. Ben ameliyatları sonrasında ben alınan bölgede iz kalma olasılığı çok yüksektir ya da o bölgede yeniden ben oluşumu gerçekleşebilir.

Lazer tedavisi ben aldırma işleminde de hayatımıza girmiş durumda. Lazer ile gerçekleştirilmiş olan ben aldırma operasyonları çok fazla ağrı gerektirmediği ve genel anestezi alınmasına gerek duyulmadığı için oldukça sık rağbet edilen bir tedavi yöntemidir.

Lazer ile ben aldırma işlemi lokal anestezi altında yapılıyor, alınacak olan ben et beni şeklinde ise önce lazer ile yakılıyor ve hemen ardından ise o bölge tekrar lazer ile yapılacak işlem sonrasında leke kalma riskinin de önüne geçiliyor. Lazer ile ben tedavisinin bir diğer yararı ise lazer tedavisinin yenileyici özelliğidir. Ben aldırma işleminin yapıldığı yerdeki deriyi hızla onardığı ve burada bulunan kallojenlerin harekete geçmesini sağladığı için cildin kendini onarmasını da sağlar ve işlemin yapıldığı bölgedeki deri hızlı biçimde kendisini yeniler.

Ben Tedavisi LazerBen tedavisi lazer ameliyatında önce benin bulunduğu yer detaylı bir şekilde temizlenir, işlemin uygulanacağı bölge bir kalem yardımı ile belirlenir ve lazer aleti direk ben üzerine gelecek biçimde işlem başlar. Genel olarak bir seansta sonuç alınır ve yaklaşık 15-20 dakika sürer. İşlem sonrasında günlük yaşantınıza kolaylıkla dönebilirsiniz.

]]>
Göze Lazer Tedavisi https://www.lazertedavisi.gen.tr/goze-lazer-tedavisi.html Sun, 09 Dec 2018 08:14:25 +0000 Göze lazer tedavisi, ülkemizde ve dünyada oldukça yaygınlaşmış bir tedavidir. Excimer lazer ile yapılmaktadır. Excimer lazer, Argon-florid gaz karışımının elektrikle uyarılması sonucu elde edilen, 193 nm dalga boyuna sahip UV Göze lazer tedavisi, ülkemizde ve dünyada oldukça yaygınlaşmış bir tedavidir. Excimer lazer ile yapılmaktadır. Excimer lazer, Argon-florid gaz karışımının elektrikle uyarılması sonucu elde edilen, 193 nm dalga boyuna sahip UV lazerdir. 25 yılı aşkın bir süredir tedavilerde kullanılmaktadır. Hassasiyet oranı çok yüksektir. Göze lazer tedavisinin bazı kriterleri olmaktadır. Yaş bunlardan birincisidir. Tedaviye en uygun kişiler 18-50 yaş arası kişilerdir. 18 yaşından küçük olanlara istisnai durumlar hariç bu tedavinin uygulanması uygun değildir. Nedeni, gelişimini tam olarak tamamlamadığı için gözün numarası değişebilecektir. 50 yaşından sonra ise gözdeki mercek sertleşeceği için katarakt rahatsızlığı başlayabilecektir. Bu yaşlarda lens cerrahisi daha uygun olacaktır.  Gözlük dereceleri miyoplarda 8 derece, hipermetrop ve astigmat olanlarda 4 dereceye kadar olan kişiler göze lazer tedavisi için uygun adaylardır. Göze lazer tedavisi gözün kornea tabakasına uygulanmaktadır. Kornea tabakasının kalınlığının yapılacak tedavi için yeterli ve yüzey haritasının düzgün olması gerekmektedir. Lazer göz tedavisi genetik kornea rahatsızlığı olanlara, gebeler ve emziren annelere önerilmemektedir. Gözde aktif bir enfeksiyon ve gözlük numaranızda son bir yıl içinde değişim olmaması gerekir. Daha önceden olmuş göz ameliyatları ve göz travmaları nedeniyle bazı adaylar göze lazer tedavisi için uygun olmayabilirler. Tedavisi göz tembelliğini düzeltmez, sadece gözlükten kurtulmayı sağlar. Bundan dolayı gözlükten kaynaklanan göz tembelliğiniz varsa gözlükle gördüğünüzden daha iyi görüş beklememelisiniz. Lazer tedavisi halk arasında göz çizdirme olarak bilinmektedir. Aşağıdaki hastalıkları olanlar tedaviye uygun olmamaktadır.
 • Sjogren sendromu, 
 • Romatoid artrit, 
 • Lupus gibi romatizma hastalıkları
 • Kuru göz sendromu,
 • Keratokonus, 
 • Katarakt, 
 • Glokoma,
 • Diabet (şeker hastalığı) lazer tedavisi sonrası iyileşme problemleri yaratabilir.
Göze Lazer TedavisiTedavi
Göze lazer tedavisi olacak aday göz doktoru tarafından göz muayenesi yapıldıktan sonra Pentacam, Orbscan ve Allegro Topolyser-Analyzer testleriyle değerlendirilir. Hastanın gözü  tedaviler için uygunsa daha ileri tetkikler yapılır. Tedavi için uygun bulunan hasta yapılacak işlemler hakkında bilgilendirilir ve randevu verilir. Tedavi günü hasta tekrar muayene edilir ve excimer laser odasına alınır. Gözdeki saydam tabaka damlayla uyuşturulduktan sonra Intralase lazer ile ince bir yüzey kaldırılır. Bu işlem sırasında gözde hafif bir baskı hissedilebilir.Ağrı veren bir baskı değildir. Daha sonra hasta kırmızı ışığa baktırılır ve söylenerek operasyon gerçekleştirilir. Cihazda bulunan eye-tracker sistemi ile gözün hareketleri takip edilir. Bu sayede hasta gözünü oynatsa dahi tedaviyi etkilemez. İşlem 15 dakika kadar sürmektedir. Yalnız hastanın 3-4 saat kadar klinikte beklemesi gerekebilir. İki gözdede sorun varsa tek seansta iki gözede müdahale edilebilir. Göze lazer tedavisi bittikten sonra hastaya o gece takması için koruyucu gözlük verilir. Hasta ertesi günden itibaren normal yaşantısına dönebilir. Tam görme 4-6 haftayı bulabilmektedir.

Tedavi aşamasında dikkat edilecek hususlar
Göze lazer tedavisinde bölümü olan kornea çizilerek alındığından dolayı gözün bazı bölümlerinde hassasiyet olmaktadır. Tedavi esnasında ameliyat olunan ortam steril değilse yada bir nedenden ötürü gözünüz mikroplara, bakterilere açık hale gelirse gözünüz enfeksiyon kapabilir. Bu ameliyatlarının bir başka riski de gözün arkasında dekolmana neden olabilecek küçük deliklerin göz ardı edilmesidir. Operasyonu yapan doktor ilk etapta ameliyat olacak adayın göz bebeğini büyüterek iç kısmına bakıp delik olup olmadığını kontrol etmeli varsa ergon lazerle bu delikleri kapatmalıdır. Bu aşamanın atlanması tedaviyi olumsuz etkileyebilmektedir. Bu operas]]> Lazerle Göz Tedavisi https://www.lazertedavisi.gen.tr/lazerle-goz-tedavisi.html Sun, 09 Dec 2018 15:11:23 +0000 Lazerle göz tedavisi, lazer tedavisi göz hastalıkları tedavisi için uzun yıllardır kullanılan bir yöntemdir. Göz hastalıklarında farklı lazer teknolojileri tercih edilir. Toplumda en fazla kullanılan lazerle göz tedavisi halk ar Lazerle göz tedavisi, lazer tedavisi göz hastalıkları tedavisi için uzun yıllardır kullanılan bir yöntemdir. Göz hastalıklarında farklı lazer teknolojileri tercih edilir. Toplumda en fazla kullanılan lazerle göz tedavisi halk arasında göz çizdirme diye tabir edilen ve excimer lazerle yapılan operasyonlardır. Bu tür lazer tedavilerinde miyop, hipermetrop, astigmat tedavisi rahatlıkla yapılabilir. Lasik operasyonları excimer lazerle yapılan, gözlük ve lenslerden kurtulma olanağı veren bir tedavidir. Üstelik ağrısız ve hızlı şekilde gözlüksüz görme olanağı sağlar. Tedavide damlayla uyuşturulan gözün dışındaki şeffaf doku kornea tabakası yüzeyinden flep denilen ince tabaka kaldırılır, gözdeki kusur lazer ışınıyla kornea tabakası tekrar şekillendirilir, flep yeniden eski durumuna yerleştirilir. Hastalarda bölge bu şekilde yapılan lazerle göz tedavisi sonrasında dikişsiz şekilde iyileşir.

Allegretto lasik tekniği kullanılarak yapılan lazerle göz tedavisinde operasyondan sonra gözlerde hafif batma, sulanma gibi etkiler olabilir. Ancak 2-3 saat içinde bu etkiler geçer. İyileşmenin hızlanması, enfeksiyon oluşmaması için göz damlaları kullanılır. Hastalar bundan sonra gözlüksüz bir yaşama merhaba derler.

Wavefront lazerle göz operasyonlarının dışında gözlükten kurtulmak için yüzey tedavisi teknikleri de kullanılabilir. Bu şekilde kullanılan lazerler yine excimer lazer cihazıdır. Bu tedavilerde flep oluşturulmaz, epitel hücrelerin temizliğinden sonra lazer tedavisiyle kornea yüzeyinde düzeltme yapılır. Bu yöntemle lazerle göz tedavisi daha çok korneası ince olan hastalara uygulanır. Bu tedavi gözde 1-2 gün ağrıya neden olabilir. Hastalardaki görme bulanıklığı da birkaç hafta devam eder.

Lazerle Göz TedavisiLazerle göz tedavisi uygun adaylara yapılmalıdır
 • Lazerle göz tedavisi açısından en uygun adaylar 18-55 yaş arasında olan kişilerdir. Küçük yaştakilerin göz gelişimi tamamlanmadığı için 18 yaşından önce göz tedavisinin lazerle yapılması uygun değildir. 55 yaşın üzerinde ise, gözde doğal mercek sertleşmekte ve katarakt gelişimi başlamaktadır. Lazerle göz tedavisi katarakt gelişiminde etkili olmaz.
 • Lasik ameliyatı 40 yaşın üstündekilere uygulanırsa, okumada yakın gözlüğe gereksinim duyabilirler.
 • Gözlük derecesi hipermetrop ve astigmat olanlar için 4 dereceye kadar, miyop olanlar içinde 8 dereceye kadar olan hastalar lazerle göz tedavisi için uygundur. Bunun üzerindeki derecelerde başarılı olunması açısından göz içi lens implantasyon cerrahisi uygulanmalıdır.
 • Lazerle göz tedavisi gözde kornea tabakasına uygulanır. Bu nedenle kornea tabakasının kalınlığı, yüzey haritasının düzgün olması lazerle tedavide önemlidir.
 • Genetik ya da doğumsal kornea hastası olan kişilere lazerle göz tedavisi önerilmez. Aynı şekilde gebe kadınlara ve emziren annelere de tavsiye edilmez.
 • Adaylarda gözlük numarasının son bir yılda değişmemesi ve aktif göz enfeksiyonunun olmaması gerekir. Ayrıca hastaların göz uçuğu geçirmemiş olması gerekir. Çünkü lazerle göz tedavisi göz uçuğu tekrarına neden olabilir.
 • Hastaların tedaviden gerçekçi beklentileri olmalı, riskleri hakkında yeterince bilgi sahibi olması gerekir.
 • Romatoid artrit, sjogren sendromu, lupus gibi romatizmal hastalıkları bulunan kişilere, kuru göz sendromu hastalarına lazerle göz tedavisi önerilmez.
 • Katarakt, glokom, keratokonus gibi retina, göz siniri hastalıkları olanlar içinde uygun bir tedavi değildir. Şeker hastalarında da iyileşme döneminde bazı sorunlar yaşanabilir. Önceden göz ameliyatı geçirmiş ya da göz yaralanması geçirmiş kişilerde lazerle göz ameliyatına uygun olmayabilir. Ayrıca göz tembelliğini de lazerle düzeltmek mümkün olmaz, ancak gözlükten kurtulmaya yardımcı olur. Fakat göz kusurundan kaynaklanan göz tembelliği olursa, ancak gözlükle olduğu gibi görme olanağı elde edilebilir.
Lazerle g]]> Göz Altı Torbaları Lazer Tedavisi https://www.lazertedavisi.gen.tr/goz-alti-torbalari-lazer-tedavisi.html Mon, 10 Dec 2018 05:05:54 +0000 Göz altı torbaları lazer tedavisi, estetiğin tavan yaptığı günümüzde kullanılan tedavi yöntemlerinden birisidir. Göz altı torbaları yaşlanmaya bağlı etkenlerle ortaya çıkabilmektedir. Göz altında oluşan keseciklerin içe Göz altı torbaları lazer tedavisi, estetiğin tavan yaptığı günümüzde kullanılan tedavi yöntemlerinden birisidir. Göz altı torbaları yaşlanmaya bağlı etkenlerle ortaya çıkabilmektedir. Göz altında oluşan keseciklerin içerisinin yağ ile dolması sonucu torbalar meydana gelir.Göz altı torbaları genetik bir neden yoksa 40’lı yaşlardan itibaren ortaya çıkmaya başlar ve yüz estetiğini olumsuz etkiler. Eğer genetik faktörler var ise kişide daha genç yaşlarda göz altı torbaları ortaya çıkar ve kişiyi olduğundan daha yaşlı gösterir. 

Göz altı torbaları aynı zamanda kişinin sosyal çevresinde, kalitesiz yaşıyormuş algısı ve izlenimi oluşturabilir. Göz küresini çevreleyen ve destek sağlayan yağ torbalarını alt göz kapaklarından ayıran bir zar vardır. Elastik yapıdaki bu zar, bir bariyer görevi görür. Yaş ilerledikçe bu zar gevşer ve yağ torbalarını taşıyamaz duruma gelir. Ve nihayetinde yağ torbaları dışarıya doğru taşar ve göz torbaları dediğimiz görüntü ortaya çıkar. Tabi böyle bir görüntü insanı daha yaşlı, yorgun yada uykusuz göstermektedir. Göz altı çok hassa bir bölgedir ve bu bölgeden geçen bir çok sinir ve lenf bezi vardır. Bu sinirlere yada lenf dokusuna gelecek bir zarar iyileşme sürecini zorlaştıracaktır. Burada bulunan kolajen doku yaş artmasına bağlı olarak gelişim gösteremez. Aynı zamanda hastada genetik olarak böbrek, kalp ya da alerjik sorunlar da varsa, göz altı torbalarının oluşumu kaçınılmaz hale gelmektedir.Göz altı torbaları için lazer tedavisi işlemi, cerrahi olarak dünya genelinde en zor yapılan ve bu bölgedeki hassasiyetten dolayı iyileşme süreci en uzun olan tedavilerden biridir. 

Göz Altı Torbaları Lazer TedavisiGöz altı torbaları lazer tedavi süreci

Ameliyat öncesinde hasta görüşülerek sıkıntının boyutları değerlendirilir. Göz altı torbalarına neden olan sarkma, deri fazlalığı, deri altında bulunan yağ miktarı, bu yağın ne kadarının alınacağı ve kaslarda olası gevşeme tespit edilerek planlama yapılır. Göz tansiyonu gibi önemli göz hastalığı olan hastalar, operasyon öncesi göz doktoruna muayene olmalıdır. Hastanın ciddi kronik bir hastalığının olup olmadığı da ameliyat öncesinde dikkate alınan hususlardandır. Operasyon tek seansta yapılmaktadır. Lokal anestezi altında gerçekleştirilen tedavi ortalama 1 saat sürer. Göz altı torbaları sorununa eşlik eden üst göz kapağı deformasyonları da varsa, ameliyat süresi her iki göz için 1-3 saat sürer. Kirpiğin altından ya da alt göz kapağı içinden açılan kesiklerden girilerek göz altında oluşan yağ dokusuna ve kas yıpranmalara lazer ile müdahale edilir. Gevşeyen ve işlevi düşen fazla deri dokusu alınır ve göz altı gerdirme işlemi yapılır. Özel dikişlerle kapatıldığı için herhangi bir iz kalmaz. 

Operasyondan bir hafta sonra estetik işlemin olumlu sonuçları görülmeye başlar. Operasyon sonrası şişlikler yaklaşık 10 gün içinde kaybolur ve iki hafta sonra hasta tamamen iyileşmiş hale gelir. Sosyal çevresinden de olumlu tepkiler alacağı için yaşam kalitesi de pozitif olarak yükselecektir. Bu tür operasyonlarda dikkat edilecek hususlar, operasyonun deneyimli hekimlerce yapılması, hijyen koşulları ve kullanılacak ekipmanlar olacaktır. Göz bölgesi çok hassas olduğu için ''kaş yapalım derken, göz çıkarmayalım'' diyerek göz altı torbaları lazer tedavi sürecine son verelim. 
]]> Akne Lazer Tedavisi https://www.lazertedavisi.gen.tr/akne-lazer-tedavisi.html Mon, 10 Dec 2018 17:54:02 +0000 Akne lazer tedavisi, günümüzde yaygın şekilde sağlık, güzellik merkezlerinde uygulanmaktadır. Akne normalde ciddi bir sağlık sorunu olmasa da, kişiler için estetik bir sorun durumundadır. Sivilce akne tedavilerinde kullanılan la Akne lazer tedavisi, günümüzde yaygın şekilde sağlık, güzellik merkezlerinde uygulanmaktadır. Akne normalde ciddi bir sağlık sorunu olmasa da, kişiler için estetik bir sorun durumundadır. Sivilce akne tedavilerinde kullanılan lazer ve ışık sistemleri, hem tedaviyi hızlandırmakta, hem de ciltte iz kalma riskini azaltmaktadır. Özellikle tedavinin hızlandırılması ve akne oluşumlarının tekrarını önlemesi, aynı zamanda oral ilaç kullanamayan kişilerin tedavi edilmesinde lazer tedavisinin önemi büyüktür. Akne lazer tedavisi öncelikle olarak hastanın iyileştirilmesini, ciltte iz kalmamasını hedefler. Yani hem akne tedavisi yapılır, hem de iz tedavisi yapılmış olur.

Akne lazer tedavisi nasıl uygulanır

Ciltte akne sorunu olan kişilere akne lazer tedavisi 1-3 hafta arayla uygulanan seanslar dahilinde yapılır. Lazer cihazına bağlı olarak yapılan seans sayıları en az 4-6 seans olur. Seans süreleri ortalama 10-30 dakika arası devam eder. Bu tedaviyle birlikte haricen kullanılan merhemlere, ağızdan alınan ilaçlara da devam edilebilir. Akne lazer tedavisine hastanın muayenesinin ardından hangi lazer teknolojisinin kullanılacağına karar verilmesiyle başlanır. Ciltteki akne sayısına, izlere, ten rengine, cilt tipine göre en uygun tedavi yöntemi tercih edilir. Uygulama sırasında hastaların az miktarda da olsa acı duyması normaldir. Ancak acı eşiği düşük olan kişilerde anestezik kremler kullanılabilir. Lazer tedavisinden 15 dakika önce yapılan lokal anestezi uygulamasını hastanın kendisi de yapabilir.

Akne lazer tedavisi sonrasında cilt değişimleri

Kullanılan lazer teknolojisine bağlı olarak tedaviden sonra ciltte hafif kızarıklık, hatta kabuklanmaya kadar giden değişimler gözlenebilir. Bu etkilerin iyileşmesi yaklaşık 1 haftayı bulur. Ancak lazer tedavilerinin yan etkileri oldukça azdır. Özellikle esmer cildi olanlarda, bronzlaşmış olanlarda lazer tedavisi uygulanırken dikkat edilmelidir.

Akne Lazer TedavisiAkne lazer tedavisi nasıl etkili olur

Ciltte akne oluşumunun en önemli sebeplerinden birisi normalde ciltte olan, yağ kanallarında yerleşen P. acnes bakterisidir. Bu bakteriler lazer tedavisi sırasında lazer enerjisini emer ve tahrip olur. Ciltteki bakteri sayısının azalmasına neden olan lazer tedavisi, dolayısıyla akne oluşumunu azaltır, hatta engeller. Lazer tedavisi cilde zarar vermeden, cilt altı yağ bezlerini ısıtır ve tahrip olmalarını sağlar. Bu etki yağ kanallarını küçültür, sayıca azaltır ve ciltte aknelerin iyileşmesini, yeniden oluşmasını engeller.

Akne lazer tedavisinde kullanılan cihazlar
 • Mavi ışık tedavisi
 • Kırmızı ışık ve mavi ışık kombinasyonu
 • YAG Lazer Fraksiyonel Lazer
 • IPL LED Fotodinamik Tedavi
 • Radyofrekans Tedavisi
 • PDL Lazer
]]>